Yemekten sonra bunları sakın yapmayın!

A+
A-
Yemekten sonra bunları sakın yapmayın!

Yemek yemek ve yemekten sonra yapılamayacak şeyler konusunda bir çok tartışma oldu. Kimisi çay içmek zararlı dedi kimisi faydalı dedi. “Yemekten sonra banyo yapılır mı?” sorusuna henüz kimse cevap veremedi.
Uzun araştırmalarımız sonucunda doğru cevaplara ulaştık. Peki nedir yemekten sonra yapmamanız gereken davranışlar?

1- Sigara içmeyin: Yapılan araştırmalara göre, yemekten sonra hemen içilen sigara kanser riskini arttırdığı gibi ortalama 10 sigara içmeye eşdeğer sayılıyor.

2- Meyve yemeyin: Yemek biter bitmez yenilen meyve vücudun hava dolmasına neden olmaktadır.

3- Çay içmeyin: Yemekten hemen sonra içilen çay yemekten alınması gereken tüm besinlerin değerlerini düşürüyor. Yediğiniz yemekten vitamin alamıyorsunuz. Bu yüzden çayı yemekten en az 1 saat sonra içmeniz öneriliyor.

4- Kemerinizi gevşetmeyin: Bu davranışın bağırsak düğümlenmesine neden olduğu birçok vakada gözlenmiştir.

5- Yürüyüş yapmayın: Yemekten hemen sonra yapılan yürüyüş (ve diğer sporlar) yediğiniz yemeğin sindirilememesine yol açıyor. Yani yediğiniz yemeklerin besinlerinden faydalanamamış oluyorsunuz. Yürüyüşünüzü en az 1 buçuk saat sonra yapmanız öneriliyor.

6- Banyo yapmayın/duş almayın: Yemekten sonra yapılan banyo ve duş kan akış ritminizi değiştiriyor, kan akışınız daha çok el ve ayaklarınıza doğru oluyor. Bu yüzden banyoda baygınlık geçirme ihtimaliniz bile var.

7- Uyumayın: Yemekten hemen uyursanız, sindirim sisteminiz yeterince çalışmaz ve bağırsak iltihaplanmasından mide rahatsızlıklarına kadar bir çok hastalığa sebep olur. ayrıca yine yediklerinizi sindirmeden uyumanız kilo almanıza sebep olur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.