Hızlı saç uzatmak için evde kolaylıkla yapabileceğiniz özel bir tarif

Hızlı saç uzatmak için evde kolaylıkla yapabileceğiniz özel bir tarif

Jojoba yağı, hint yağı ve kesinlikle olmazsa olmazımız sinameke yağı. Jojoba yağını kullanmamızın sebebi nemi saçımıza hapsederek gözeneklerinizi açacak. Hint yağı ise; saç köklerini kuvvetlendirecek ve saçınızın hızlı uzamasına katkı sağlayacak. Karışımdaki en etkili yap sinameke yağı. Sinameke yağının içerisinde bulunan propolis saç derenizi temizleyip, saçlarınızın hızlı uzaması için saç köklerinizi uyaracak. Bu sebeple sinameke yağını alırken propolis içerip içermediğine dikkat edilmelidir.

Yağları aynı oranlarda kullanmanız önemli bir nokta. Buna dikkat etmek için ise, aldığınız yağların şişelerinden en küçük olan aracılığıyla yapmanız. Örneğin jojoba yağınızın şişesi en küçük ise, karışımımıza ilk olarak jojoba yağını boşaltınız daha sonrasında ise boşalan jojoba yağı şişesine diğer yağları eklerek karışımınıza ekleyiniz.

Bakım kürümüzü kuru saçlarınıza haftanın üç günü, saç diplerinize parmaklarınız ile masaj yaparak uygulanıyınız. En az bir saat beklettikten sonra kullanmış olduğunuz şampuanınız ile durulayabilirsiniz. Eğer gece yatmadan saçınıza sürüp sabaha kadar bekletirseniz en iyi sonucu alabilirsiniz.

Aynı zamanda bakım yağlarını uygularken saçınızın çok daha hızlı uzamasına yardımcı olacak, destekleyici keçi boynuzu. Yaklaşık 4 adet keçi boynuzunu yıkadıktan sonra yarım litre kaynamış suyun içerisine kırıp atınız. Daha sonra içerisine keçi boynuzu eklemiş olduğumuz suyumuzu 7-8 dakika daha kaynatıyoruz. Süzüyoruz ve ılık hale geldikten sonra içiniz. Tazeliğini 3 gün boyunca korumaktadır. Bu sebeple 3 günde bir keçi boynuzlu suyunuzu yenileyiniz.

Saç bakımınızı yaptığınız günlerde kahvaltıdan önce veya sonra bir bardak içiniz. Bu bakım kürlerini 1 ay boyunca düzenli olarak kullanınız. Bu iki yöntemi de birarada yaparsanız 1 ayda saçlarınız 5 cm uzayacak.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.