AHMET MARANKİ’DEN KARACİĞER TEMİZLİĞİ İÇİN MAYDANOZ KÜRÜ

A+
A-
AHMET MARANKİ’DEN KARACİĞER TEMİZLİĞİ İÇİN MAYDANOZ KÜRÜ

Karaciğersiz vücudumuzda en fazla görevi yapan organlarımızdan biri..Beslenme şeklimiz onunda permormansını etkimekte..Mesela sebze ağırlıklı beslenme, karaciğeri koruyor.Ayrıca yıl içerisinde yapacağımız karaciğer ve kan temizleme kürleri var.Bunları yaparak karaciğerimizi daha iyi koruyabiliriz…
Dr Ahmet Maranki‘den, karaciğer için şifalı bitkiler ve Karaciğer temizliği için Maydonoz kürü
* Enginar : Karaciğer temizleyen nadir bitkilerden bir tanesidir.
* Kereviz : Kerevizde tıpkı enginar gbi karaciğer ve kanı temzileyen bir sebze.
* Kırmızı pancar : Kırmızı pancarın suyunun sıkılıp içilmesi çok faydalıdır. Kırmızı pancarla birlikte lahana, havuç, ıspanak, tere, maydonoz gibi sebzelerinde suyunu sıkıp karıştırısanız ve bu kürü sabah akşam 1 er bardak olmak üzere 21 gün uygularsanız, vücudunuz tertemiz olacaktır.
KARACİĞER İÇİN MAYDONOZ KÜRÜ : 1/2 Lt suyun içine 1 avuç maydonozu atıp 3 taşım kaynatın. İçine 1 adet limon ve bir tatlı kaşığı bal karıştırıp sabah akşam 1 er bardak için. Bu formül hem karaciğer temizler, hem böbrekleri temizler.
* Bu formülü içine bal ve limon koymadan uygularsanız Hepatit B ve Hepatit C hastalarına oldukça faydalıdır. 21 Günlük bir kür halinde uygulayacağınız kür bitince 7 gün ara verin  ve yeniden kürü uygulayın.

İşte kür süresince uygulamanız gereken destekleyici tavsiyelerimiz.

+ Eğer sağlıklı, genç ve dinç kalmak istiyorsanız bir kere kızartma yemeklerden uzak durmanız gerekiyor. Kızartma yerine haşlama, buğu, barbekü yada fırın yemeklerini tercih edin. Beyaz rafine un, şeker ve tuzdan uzak durmanız gerekir. Çünkü rafine un ve beyaz şeker alımı vücudunuzu yorduğundan dolayı iç organların çabuk yaşlanmasına sebep olur. Bu değişimden ilk etkilenecek yerler ise böbrek ve karaciğer olacağından bu organlardaki sorunlar göz altlarınıza morluklar ve yüzünüzde kırışıklıklar ile sonuçlanacaktır. Tuz ise başlı başına bir problemdir ve fazla tuzun zarar vermediği organ yok gibidir. Kalp, böbrek, karaciğer, kemik sistemi, mide, bağırsaklar gibi hayati noktalara ve hücre içi tampon sistemlerine kadar her yere zarar vermektedir. Besinlerdeki tuz miktarı günlük ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bu yüzden en azından günlük iki öğününüzde tuz almamanız sağlığınız için iyidir. Tuz yerine ise daha önce belirttiğimiz gibi; limon,zerdeçal ikilisini kullanmanızı öneririz. Zerdeçal içindeki Curcumuin maddesinin karaciğeri yenileyici etkisi olduğu gibi kolon sistemine de faydası vardır. Ayrıca günde 1,5 litre su içmeyi unutmamalısınız. Bol yeşil sebzeleri ve her türlü taze doğal meyveyi yemeyi ihmal etmeyin. Kür süresi boyunca; çay, kahve ve kola tüketimini mümkünse durdurun ve sadece Su için.

( Bu kürlerin hepsini aynı anda uygulamayınız. )

Karaciğer Sağlığı İçin ve Mantar gibi çeşitli Besin Zehirlenmelerine Karşı Devedikeni Tohumu

+ Yine karaciğer rahatsızlıklarında kullanılabilen bir diğer bitki deve dikeni tohumudur. Devedikeni tohumu karaciğer zehirlenmelerine ve mantar zehirlenmelerine karşı çok etkili olan silymarin adında bir bileşik içerir. Devedikeni sütü veya ekstratını eczanelerden almanızı öneririz. Devedikeni karaciğer açısından oldukça faydalıdır. Karaciğer yağlarını eritir ve toksik maddelerden arındırır. Devedikeninin sayılabilecek yüzlerce faydası vardır.

+ Günde sadece yirmi dakika açık havada yürüyüş yapın, eğer zamanınız yoksa en azından işe gidip gelirken kendinize bir yürüme alanı oluşturun. Evinizde ise plates hareketlerini öğrenerek çalışma yapmayı deneyebilirsiniz. Sadece Plates yaparak, eğer fazla yağlanmanız varsa bir ay içinde 2 beden incelebilirsiniz. Son olarak uyku. Kür süresi boyunca ama idealde her zaman günlük 7-8 saat uyumanız gerekir. Bu uyku süresi mutlak karanlık bir odada gerçekleşmelidir.

Son olarak; gördüğünüz gibi sağlıklı olmak ve gençliğinizi korumak zor değil. En büyük ilaç ise zararlı olan maddeleri vücudunuza almamaktır. Tonlarca parayı makyaj malzemelerine ve zayıflama ilaçlarına vermeyin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.