İlaçlara son veren mucize karışım

A+
A-
İlaçlara son veren mucize karışım

Öksürük, grip ve nezle gibi hastalıklara karşı koruyucu kalkan olan bal zencefillimon kürü tam bir şifa kaynağı…

Yurt dışında bir çok uzman tarafından şiddetle önerilen bir karışımdır. Özellikle kış aylarında hasta olan veya olmayan herkesin yapması için tavsiye edilir. Hiç bir zararı veya yan etkisi yoktur. Tam bir doğal takviye ve koruyu kalkandır. Grip, nezle, öksürük, mide üşütmeleri, soğuk algınlığı ve vücut direncinin düşmesine karşı mutlak suretli bu kür tüketilmelidir.

Evimizde sürekli bulunan 3 malzeme ile kolaylıkla hazırlanabilmesi ve virüs salgınlarının arttığı kış günlerinde doğal antibiyotik takviyesi – koruyucu kalkan olması sebebiyle fazla rağbet gören popüler bir karışımdır. İşte bal zencefil ve limon ile hazırlanan mucize karışımın faydaları;

Bal zencefil Limon Karışımı  Neye iyi gelir – Faydaları nelerdir?

  • Salgın hastalıkların fazla olduğu dönemlerde (özellikle sonbahar ve kış aylarında)bal zencefil limon kürü tüketirseniz hasta olma riskinizi azaltabilirsiniz.
  • Öksürük tedavisinde kullanabilirsiniz, öksürüğü azaltır ve keser.
  • Mide bulantılarına ve üşütmelere karşı tedavi edicidir.
  • Nezle ve gribe çok iyi gelir.
  • Vücudun direncini artırır.
  • Virüsleri öldürür, vücudu virüslere karşı korur.

Bal zencefil karışımı Yapılışı için Gereken Malzemeler;
* Orta boy 1 adet taze zencefil
* Yeterli miktarda doğal bal (maddi imkanınız yeterli ise mutlaka kara kovan balı tercih edin. Yoksa güvenilir bir yerden doğal bal da alabilirsiniz.)
* Orta boy 1 adet limon
* Orta boy kavanoz
* İsteğe göre 1 adet çubuk tarçın

Bal zencefil limon karışımı Yapılır – Hazırlanışı:

  • Öncelikle zencefilin kabuklarını soyun ve ince bir şekilde (jülyen) dilimleyin. Dilimlediğiniz zencefilleri kavanoza yerleştirin ve dilimlenmiş limonları da ekleyin. Üzerine Balı da ilave edin. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve kış kürünüzü buzdolabına kaldırın.
  • Kış kürünü kullanacağımız sırada 1 çay bardağının içerisine 1 dilim limon, hazırladığınız zencefil karışımından 1 yada 2 yemek kaşığı ekleyin ve üzerine sıcak su ilave edip karıştırın.
  • Zencefil Limon Bal karışımını sıcak olarak tüketebileceğiniz gibi soğuk su veya soda ilave ederek de tüketebilirsiniz.
  • Hazırladığınız bu karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir.

Afiyet ve şifa olması dileklerimle. Yapanların, faydasını görenlerin mutlaka yorumlarını bekliyorum. Lütfen paylaşalım.

Zencefil Püresi Mucizesi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.