Cildi 10 Yaş Gençleştiren Pirinç Maskesi

A+
A-
Cildi 10 Yaş Gençleştiren Pirinç Maskesi

Japon kadınlarının yüzyıllardır kullandıkları bir güzellik sırrıymış bu maske. Japon kadınlarının pürüzsüz ciltlerine imrenmemek elde değil. Irksal özellikler ve coğrafi koşulların çok fazla etkisi olsa da bunda çeşitli güzellik sırlarının olması da çok şaşırtıcı değil elbette. Pirinç içerdiği linoleik asit ve andioksidanlar sayesinde ciltte kolojen oluşumunu destekleyerek cilde daha canlı ve parlak bir görünüm veriyor ve cilt lekelerini yok ediyor.

Pirinç, lineolik asit ve skualen açısından oldukça zengin bir kaynaktır. Lineolik asit cildiniz koruyan bir asittir ve eksikliğinde ciltte kuruma, kızarıklık ve kırışıklıklar gözükür. Skualen ise bir çok doğal cilt güzelliği ürününde rastlayabileceğiniz cildi derinlemesine nemlendiren ve besleyen bir maddedir ve cildi güneşin istenmeyen etkilerinden korur. Ayrıca pirinç, cilt için bilinen en güçlü antioksidanlardan birisidir ve ciltteki kolajen üretimini hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Pirinç cilde şaşılacak derecede etki ederek cildin çok daha hızlı yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar. Japon kadınların sürekli uyguladığı ve Avrupa’da yeni yeni duyulmaya başlayan pirinç maskeleri cildinizde istediğiniz gençlik etkisini hızlıca gösterecek. Biz de bu sayfada bu pirinç maskelerinden en etkili olanlarından bir tanesini sizlerle paylaşmak istedik, bu maske cildinizdeki kırışıklıkları yumuşatacak ve de cildinizin parlamasını sağlar.

Boşuna prinç demiyorlar..

10 yaş gençleştiren pirinç maskesi

Maske için gerekli malzemeler şöyle;

1 yemek kaşığı pirinç,

1 yemek kaşığı süt,

1 yemek kaşığı bal.

Öncelikle pirinci 2-3 su bardağı su ile tamamen yumuşayana kadar haşlayın. Suyunu süzün ama atmayın kenarda bekletin, sonrasında lazım olacak. Haşlanmış pirinç ve sütü pirinçleri ezerek iyice karıştırın. Balı ekleyip onu da karıştırın. Maskeyi temiz ve kuru yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin. Ardından maskesi çıkarıp yüzünüzü haşlanmış pirinç suyu ile yıkayın.

Ayda 1 uygulayın..

Ayrıca cilt güzelliği için denenmiş diğer güzellik maskelerimizi de uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız..

Lütfen paylaşalım.. Sevdiklerimiz de faydalansın..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.