Soğanı Kulağınıza Mucize Etkileri

A+
A-
Soğanı Kulağınıza Mucize Etkileri

Soğanın faydaları saymakla bitmez desek yanılmış olmayız. Yemeklere lezzet katmanın yanı sıra insan sağlığı için de oldukça faydaları bulunuyor.

Kokusuyla ve doğranırken gözü yaşartması nedeniyle birçok kişinin uzak durduğu soğan hakkındaki fikirleriniz, bu yazıyı okuduktan sonra değişebilir.

Kulağa Sokulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Kulak Uğultusu, Çınlaması ve Ağrısına Son

Vücut için en kritik organlardan bir tanesi olan kulak, bütün dengemizi sağlamamızı sağlamaktadır. Kulak uğultusu, çınlaması ya da kulak ağrısı ile boğuşuyorsanız soğanın cücüğünü ikiye bölüp kulağınıza tıpa gibi koyun. Bir kaç saate tüm sıkıntılarınızın gittiğini göreceksiniz.

Öksürüğü Gideriyor

Öksürük sorunuyla boğuşuyor ve şuruplar da etkili oluyorsa ihtiyacınız olan tek şey soğan. Soğan suyu sayesinde öksürüğe son verebilirsiniz. Her ne kadar ağızda koku yapsa da, sakız, karanfil veya dişlerinizi fırçalayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kulağınıza Soğan Sokun

Ateş Düşürüyor

Yüksek ateşle boğuşuyor ve ateşinizi düşüremiyorsanız yine imdadınıza soğan yetişiyor. Ayak tabanınıza soğan dilimini koyun ve çorabınızı giyin. Kısa bir süre sonra ateşiniz düşecektir.

Nezleyi Gideriyor

1 tane soğanı çay ile birlikte kaynatın ve için. Yanında da tuzlu soğan halkaları yiyin. Şimdi de biraz uzanın ve istirahat edin. Kısa sürede iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Yaraları İyileştiriyor

Bazı bitkiler yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor. Bunların başında aloe vera bitkisi yer alıyor fakat her evde, markette bulunan birşey olmadığı için imdadımıza soğan yetişiyor. Soğan da yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor.

Enfeksiyona Karşı Soğan

Vücudunuzda enfeksiyon kapmış bir yara varsa bir dilim ekmeğin üzerine kaynamış sütü dökün. Üzerine de 1 tane soğanı rendeleyin ve enfeksiyonlu yaranın üzerine bastırın. 2 saat boyunca o bölgede bekletin.

Güneş Yanıklarına İyi Geliyor

Güneş yanıkları için yoğurt kullanıldığı biliniyor. Soğan da güneş yanıklarını iyileştirmede oldukça etkilidir. Yanığın üzerine soğan dilimleri koyun ve yanığın soğanın suyunu çektiğine emin olun. Ardından da üzerine yumurta akı sürerek güneş yanıklarını tedavi edin.

Lütfen paylaşalım sevdiklerimiz de faydalansın..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.