Karaciğer temizleme kürü

A+
A-
Karaciğer temizleme kürü

Karaciğerinizi Temizleyerek; Zayıflayabilir, Gençleşebilirsiniz.

En önemli organlardan biri olan karaciğerin, besinlerle birlikte alınan vitamin ve minerallerin emilmesi, vücuttaki zararlı maddelerin temizlenmesi gibi hayati görevleri bulunur. Çünkü karaciğer organı sindirim sisteminin en önemli organı ve sindirim olayında en fazla görevi üstlenen parçasıdır.

Vücudumuza beslenme ile aldığımız katı yada sıvı gıdalar, kullandığımız ilaçlar ile giren maddeler karaciğer nasıl temizlenir sorunun temelini oluşturmaktadır. Verdiğimiz kürü uygulayarak karaciğerinizi eski sağlığına kavuşturacaksınız…

KARACİĞER TEMİZLEME KÜRLERİ

1)  4 ay boyunca her sabah kahvaltıdan sonra 1 yemek kaşığı sızma zeytin yağ içerisine 3 damla limon damlatılıp içilir. Bu sayede karaciğeriniz eski sağlığına kavuşacaktır.

2) Maydanoz ve Limon Kürü: Bir kaç dal Maydanozu blenderdan geçirip içerisine bir yarım limon sıkıyoruz ve bu karışımın suyunu süzüp kahvaltıdan yarım saat önce içiyoruz. Bu şekilde üç hafta boyunca uyguluyoruz. Üç haftadan sonra; belli aralıklarla ( 3 ayda bir ) tekrarlıyoruz.  Size tavsiyemiz şu; kürünüz için hazırlayacağınız maydanozu eğer bahçe ve tarladan temin etme imkanınız yoksa evinizde kendiniz yetiştirin. Maydonuzu evde yetiştirmek çok basittir ve yıl boyu maydanoz yetiştirebilirsiniz.

Bu kürlerden birini yada belli aralıklarla hepsini yıl içinde uygularsanız kısa zamanda sonuç alacaksınız. Karaciğeriniz yenilendikçe cildinizdeki kalojen miktarı artacak daha dolgun ve sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

Bu kürleri uygularken, kür sürecinizden en sağlıklı sonucu almak için çeşitli destekleyici tavsiyelerimiz var. Bu tavsiyeleri uygulamanız daha hızlı ve kesin sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

İşte kür süresince uygulamanız gereken destekleyici tavsiyelerimiz.

+ Eğer sağlıklı, genç ve dinç kalmak istiyorsanız bir kere kızartma yemeklerden uzak durmanız gerekiyor. Kızartma yerine haşlama, buğu, barbekü yada fırın yemeklerini tercih edin. Beyaz rafine un, şeker ve tuzdan uzak durmanız gerekir. Çünkü rafine un ve beyaz şeker alımı vücudunuzu yorduğundan dolayı iç organların çabuk yaşlanmasına sebep olur. Bu değişimden ilk etkilenecek yerler ise böbrek ve karaciğer olacağından bu organlardaki sorunlar göz altlarınıza morluklar ve yüzünüzde kırışıklıklar ile sonuçlanacaktır. Tuz ise başlı başına bir problemdir ve fazla tuzun zarar vermediği organ yok gibidir. Kalp, böbrek, karaciğer, kemik sistemi, mide, bağırsaklar gibi hayati noktalara ve hücre içi tampon sistemlerine kadar her yere zarar vermektedir. Besinlerdeki tuz miktarı günlük ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bu yüzden en azından günlük iki öğününüzde tuz almamanız sağlığınız için iyidir. Tuz yerine ise daha önce belirttiğimiz gibi; limon,zerdeçal ikilisini kullanmanızı öneririz. Zerdeçal içindeki Curcumuin maddesinin karaciğeri yenileyici etkisi olduğu gibi kolon sistemine de faydası vardır. Ayrıca günde 1,5 litre su içmeyi unutmamalısınız. Bol yeşil sebzeleri ve her türlü taze doğal meyveyi yemeyi ihmal etmeyin. Kür süresi boyunca; çay, kahve ve kola tüketimini mümkünse durdurun ve sadece Su için.

Sizlerin paylaşımları bizlere güç veriyor.

Paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.

Sağlıklı mutlu günler dileriz..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.