Ağrı Kesicileri Kullanmayın – İşte Siyatik Hastalarının Uygulayabileceği 6 Doğal Ağrı Giderici Yöntem

A+
A-
Ağrı Kesicileri Kullanmayın – İşte Siyatik Hastalarının Uygulayabileceği 6 Doğal Ağrı Giderici Yöntem

Siyatik hastalığı, insan hayatını olumsuz yönde etkileyen ciddi bir hastalıktır.

Hemen hemen herkes hayatının belli bir bölümünde bel ağrısı ve siyatikle karşılaşıyor. Ancak bilim adamları siyatik hastalığının kesin nedenini bulamıyorlar.

Siyatik sinirleri hasarlı olanlar, bel ve bacak bölgesinde aşırı ağrı hissederler.

Ağrı gelip geçici olsa da bazen uzun sürebiliyor.  Ancak ağrıyı dindirmek mümkün.

İşte ağrıyı dindirmek için uygulanabilecek altı doğal yöntem:

1- Akupunktur

Akupunkturun faydaları, tedavi ettiği rahatsızlık, seans süreleri, ağrı durumları ve zararları hakkında bilgiler. Akupunktur Çin’de ortaya çıkan ve iğne batırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. En çok kilo verme için uygulansa da akupunktur birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Faydaları: Bel Ağrısı, Görme Problemleri, Lif Dokusu İltihabı, İshal ve Kabızlıkta gibi sorunlara çok  iyi gelmektedir.

2- Buz:

Şişlikte o bölgedeki hücrelerde oksijen miktarı azalır ve bu hücre harabiyetine neden olur. Buz kompresi kan damarlarında büzüşmeye neden olarak kanama ve şişliği azaltır. Ve böylece harabiyet azalmış olur.

Zedelenen bölgedeki yağ miktarı ve zedelenmenin derinliği bu sürede etkilidir. Az yağlı bölgelerde 10 dakika yeterlidir. Fazla yağlı bölgelerde 20 dakika uygulanmalıdır. Adele gerilme ve kanamalarında uzun süreli uygulamalar gerekmektedir. Ancak akıldan çıkartılmaması gereken önemli bir husus, çok uzun süreli buz uygulamasının dokularda harabiyet yapacağıdır. Buz ile cilt arasına bir havlu konulmalıdır. Aksi taktir de ciddi yanma problemi yapar.

3- Sarı Kantaron:

  • Özellikle yara ve yanıkların tedavisi amaçlı kullanılmaktadır.
  • Romatizma ağrıları ve kas ağrıları için ağrıyan bölge üzerine sürülerek uygulanır.
  • Kanamaların durdurulması amaçlı kullanılabilir, zira sarı kantaron yağının damar büzücü etkisi vardır.

4- Kayropraktik

Kırık, kanser veya romatizmadan kaynaklı olmayan, bel, sırt, boyun ağrısında kullanılan ve yurtdışından gelen bir sağlık mesleğidi. Elle uygulama anlamını taşımaktadır.

5- Spor:

En iyi spor yürüyüştür diyor Canan hoca.. Özellikle su kenarlarında olursa rahatlatıcı özelliği 100lerce kat artacaktır.

6- Uyku 

Sırt üstü yatmak, başınız, boynunuz için rahatlık sağlar, omurganın doğal duruşunu korur. Belinizin eğrilerek zorlanmasına yol açmazsınız. Aynı zamanda reflü ile mücadele etmek için de doğru bir pozisyondur sırt üstü yatış. Çünkü başınız yüksektedir, mideniz yemek borusunun aşağısında kalır, böylece asit ya da gıda geri gelemez.

Sırt üstü yatmak aynı zamanda kırışıklık oluşumunu da önler, çünkü yüzünüze herhangi bir şey ile baskı uygulanmamış olur. Göğüslerinizin de ağırlığı desteklenerek sarkması engellenir.

Ağrı kesiciler, siyatik hastalığını önleyebiliyorlar. Ancak kimyasalları vücudunuza sokmadan önce bu doğal yöntemleri denemeniz önerilir.

Sizler için araştırmaya devam edeceğiz..

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.