Aloe Vera ile Saçlarınızı Ortaya Çıkarın

A+
A-
Aloe Vera ile Saçlarınızı Ortaya Çıkarın

Aloe Vera ile Saç Bakımı

Aloe Vera’nın içerisinde saç derisini besleyen bazı özel enzimler vardır. Özellikle saçınızı güçlü ve sağlıklı tutan anti-enflamatuar özelliği ile Aloe Vera oldukça yararlı bir bitkidir.

Saç Dökülmesi ve Aloe Vera.

Eğer saçınızın kalitesi sonbaharda bozulmaya başlıyorsa aloe vera sürerek bu problemin önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Aloe Vera’yı saç derinize sürüp belli bir süre bekleterek. Eski canlı ve parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Bu uygulama ile herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız yok denecek kadar azdır. Farklı bir tepkime olduğu takdirde bir cilt uzmanına başvurmanızı tavsiye ederiz. Aloe Vera ile saçınız güçlenir ve saç dökülmelerinde ciddi oranda azalmalar olur.

Herhangi bir kozmetik mağazasını ziyaret ettiğinizde göreceksiniz ki her ürünün içerisinde özellikle saç bakım maskeleri ve şampuanların içeriğinde aloe vera bulunmaktadır. Aloe Vera bazlı şampuanlar yağlar, maskelerin içeriğini ve kullanım talimatlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Alınan ürünler ve kullanılan bitkisel formüller mutlaka talimatına göre kullanılmalıdır.

Herhangi bir Aloe Vera bazlı ürün satın alırken, dikkatlice içeriğindeki maddeleri incelemek ve okumak ve ürünün itibarını ve güvenilirliğine bakmak oldukça önemlidir. Çünkü birçok kozmetik mağazasında kalitesi düşük ikinci sınıf Aloe Vera özlü ürünler de satılmaktadır.

Aloe Vera ve Avantajları

Aloe Vera, kafa derisi üzerinde, içerisindeki yağı ile masaj etkisi yaratarak kan dolaşımını artırır. Bu stres ve kaygı kaldırarak daha canlı olmanın rahatlığı ve ferahlığı yaşanır. Aloe Vera özellikle tarihte Kızılderililer tarafından ve Güney Asya’da önemli bir bitki olarak kullanılmıştır. Dünyanın bu bölgelerinde sağlıklı saçların oranı oldukça yüksektir. Kızılderililerin saçlarının uzun ve kaliteli olduğunu hatırlatmak doğru bir örnek olacaktır.

Aloe Vera jelinin içerisindeki temel bileşenler hindistan cevizi sütü ve buğday tohumu yağında küçük miktarlarda bulunmaktadır. Aloe Vera bir şampuan olarak rahatlıkla kullanabilir. Aloe Vera, saç sorunu olanlarda ve saçı yağdan arındırmada mükemmel bir üründür. Düzenli kullanım ile saç güçlenir ve saç kayıpların önüne geçilir. Saça inanılmaz bir parlaklık ve canlılık kazandırır.

Aloe Vera şampuanları, vitaminler ve içerdiği doğal yağlar ile saç için oldukça faydalıdır. Bu maddeler yaygın olarak tüm dünyada milyonlarca insan üzerinde test edilmiş ve gerçekten saç sorunu ile ilgili problemleri olanlara iyi geldiği ispat edilmiştir. Saç türünüz ne olursa olsun “kuru ya da yağlı” aloe vera iyi gelmektedir.

Aloe Vera, pH açısından faktör dengeli bir üründür. Aloe Vera içerikli alacağınız ürünler içerisinde “alkol ve petrol” bazlı maddeler içermemesine önemli dikkat ediniz.

Aloe Vera Saç Maskesi

Bu maske her saç tipine iyi gelse de yağlı saçlar için oldukça faydalıdır. Yağlı ve kepekli saçlar için istenildiği kadar uygulanabilir.

İçindekiler :

–          Bir yemek kaşığı taze limon suyu

–          Bir çay kaşığı bal

–          Bir fincan taze aloe vera jeli

Yapılışı ve Uygulama :

Karşımı iyice birbiriyle özdeştirdikten sonra saç derisinden başlayarak saça uygulamaya başlayın. Saç diplerinden saç uçlarına kadar saçın tamamına maskenin uygulandığından emin oldun. Saç derinize özellikle tamamen uygulanması oldukça önemlidir. 25 – 30 dakika arasında maskeyi saçınızda bekletin. Maskeyi bir naylon strech-film ile kaplayın ya da bone ile press uygulayın. Sonra soğuk su ile saçını maskeden arıtın. Şampuan kullanırken aloe vera özlü saçlar için olan bir ürünü kullanmanız faydalı olacaktır. Şampuanın kesinlikle krem içermeyen olması önemlidir. Ekstra bir saç kremi kullanmayın. Düzenli kullanımda saçlarınız eskisine göre daha sağlıklı, canlı ve parlak olacaktır.

Ayrıca..

Medical News Today” ‘e göre erkek nüfusunun yaklaşık %50 gibi yüksek bir oranı saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşıyor. Stres, kullanılan ilaçlar, kötü beslenme, hormonal dengesizlik ve genetik saç dökülmesinde büyük rol oynuyor. Aloe vera saç çıkarıcı maske tarifi makalemizde aloe veranın saçlar üzerindeki etkilerinden bahsettik.
Livestrong.com sitesine göre aloe vera bitkisinin 400 farklı türü olmasına rağmen, en yaygın tıbbi amaçlar için kullanılanı Kuzey Afrika kökenli olan aloe barbadensis bitkisidir.Genellikle ev bitkisi olarak bilinen barbadensin yapraklarının içindeki jelin pek çok faydası vardır. Cilt kreminden, ağız gargarası yapımına kadar çok amaçlı kullanılır. Aloe vera çeşitli fitokimyasallar içerir ve saç ve cilt sağlığı açısından da oldukça zengindir. Kalsiyum, bakır, magnezyum, fosfor, ve A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C ve E2 aloe verada bulunan besin öğeleridir.
Aloe Verada yeni saç yeni saç çıkmasını teşvik eden sayısız enzimler vardır. Bu enzimler saçın PH seviyelerini düzenler ve saçı nemli tutar.

Aloe vera saç çıkarıcı özelliğinden nasıl yararlanılır?
Aloe vera jel yapraklarını uzunlamasına ikiyes kesin.
İçindeki jeli çıkarıp, blenderdan geçin, yahut çatalla çırpıp, su gibi kıvama getirin. Saçınızı şampuanlayıp, duruladıktan sonra, bu jel ile saç köklerine masaj yapın.
Saçınızda 20 dk bırakın, daha sonra su ile durulayın.

Alo veranın saça faydaları şu şekildedir
*Kepeği azaltır
*Saç köklerini uyarıp saçların yeniden çıkmasını sağlar.
*Tıkalı saç gözeneklerini açar
*Saç ve saç derisini nemli tutar.
*pH seviyesini dengeler
*Saçın genel görünümünü iyileştirir.
Sizler için araştırmalarımız devam edecek

Paylaşın siz yeter..

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.