PANCAR VE HAVUÇ KARIŞIMI BAKIN HANGİ HASTALIĞA İYİ GELİYOR

A+
A-
PANCAR VE HAVUÇ KARIŞIMI BAKIN HANGİ HASTALIĞA İYİ GELİYOR

Özellikle kırmızı pancarın suyu en güçlü kan düzelticilerden biridir. Havuç suyu ile yarı yarıya karıştırılan kırmızı pancar suyu,içildiğinde alyuvarların sayısını kısa zamanda yükseltir. Soğuk algınlığı enfeksiyonlarının arttığı kış aylarında kırmızı pancarın tüketilmesi, vücudun direncini artırır.

Nar’ın bir çok faydası yanında, en önemli özelliklerinden biri de genel damar sağlığını, özellikle de kalbi koruması. Kırmızı pancar ise A, B, C ve P vitaminlerinden zengindir. Beta karoten ve folat bakımından zengin yapısıyla bağışıklık sistemini güçlendirip kan yapımına destek verir. Bir bardağı bir hafta koruyan doğal içeceğin tarifi şöyle;

  • 1 narın taneleri
  • 1 kırmızı pancar
  • Yarım limon suyu
  • 1 çorba kaşığı kırmızı üzüm çekirdeği

DETOKS ETKİSİ / Kanın temizlenmesi ve karaciğerin zehirlerden arınmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

YÜKSEK KAN BASINCINI DÜŞÜRMEYE YARDIMCI/ Yapılan bazı çalışmalarda pancarda bulunan nitrat denilen maddenin vücutta nitrik oksite dönüşerek damarları genişlettiği, kan dolaşımını kolaylaştırdığı, tansiyonu düşürdüğü gösterilmiştir.

İLTİHABI ÖNLEMEYE YARDIMCI/ Birçok besinde bulunmayan, hücreleri, enzim ve proteinleri koruyan betalain grubu bir madde içerir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.