Koltuk altı kararmasına ve ter kokusuna limonlu çözüm

A+
A-
Koltuk altı kararmasına ve ter kokusuna limonlu çözüm

Koltuk altı kararmasına limonlu çözüm

Limon cilt kararması denildiğinde ilk akla gelen doğal çözümlerden bir tanesidir. Limon cildi parlatır ve temizler. Kalın bir limon dilimini koltuk altınıza masaj yaparak sürün. Özellikle kararmış olan yerlere özen gösterin. Yaklaşık 10 dakika uyguladıktan sonra koltuk altınızı yıkayabilirsiniz.

Limon koltuk altı renginizi açarken , aynı zamanda bakterilerin temizlenmesini sağlayacak ve koltuk altı kokusu da son bulacaktır.

Koltuk altı kararmasına sirkeli çözüm

Koltuk altı kararmasına çözüm olarak duştan önce sirke ve pirinç ununu karıştırarak , macun kıvamına getirin. Daha sonra duşa girin ve çıktıktan sonra macunu koltuk altınıza sürün. Karışım kuruduktan sonra koltuk altınızı yıkayabilirsiniz. Sirke ve pirinç hem koltuk altı renginizi açacak  hemde koltuk altınızdaki kokuya neden olan bakterilerin yok olmasını sağlar.

Koltuk altı kararmasına karbonat çözümü

Hemen hemen her evde bulunan karbonatta , koltuk altı kararmasına çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Bir miktar su içerisine karbonatı atın ve koltuk altınıza sürün. Daha sonra durulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda koltuk altı kararmasının geçeceğini kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

Sodyum Bikarbonat (Karbonat) kullanın

kabartma

Karbonat genel vücut kokusuna karşı çok iyidir. Koltukaltlarınızı kokunun gittiğini fark edene kadar yıkayın ve bir pamuk aracılığıyla karbonatı uygulayın. Sizi rahatsız etmiyorsa koltuk altınızda bir süre tutun. Bir diğer yöntem ise: bir kaşık dolusu karbonat ile limon suyunu karıştırın ve duş aldıktan sonra uygulayın. Bu, kokuyu kontrol altına almak için kullanıldığı bilinen bir tekniktir.

 

Aşırı koku durumunda

Eğer aşırı koku sorunu yaşıyorsanız dağ kekiği veya biberiye karışımları hazırlayıp koltuk altlarınıza sürün. Bu kişisel ilişkileri ve gündelik aktiviteleri etkileyebilecek hiperhidroz -aşırı terleme- için çok faydalı bir tedavi yöntemidir.

Aloe vera ayrıca aşırı terlemeyi kontrol altına alır. Bitkinin yaprakları içinde bulunan jeli koltuk altınıza uygulayın, geceleri uygularsanız daha fazla etki eder.

Domates de aşırı terlemeyi gidermede yardımcı olur, koltuk altlarınıza mikserde karıştırdığınız domates ezmesini uygulayın ve birkaç dakika bekletin.

Sağlıklı beslenin

Diyetiniz koltuk altı kokusuyla bağlantılıdır, her ne kadar öyle düşünmeseniz de. Mesela eğer fazla soğan, sarımsak, kahve ve alkol tüketiyor, kokuyu azaltan meyve ve sebzeler yemiyorsanız ter kokunuz daha güçlü olacaktır. Benzer durum sigara için de geçerlidir, cildinize zarar verir ve kötü kokuya sebep olur.

Sağlıklı mutlu günler dileriz..

Paylaşalım sevdiklerimiz de faydalansın..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.