Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu. Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De Yapacaksınız.

A+
A-
Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu. Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De Yapacaksınız.

Soğanların yemekler haricinde de mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan sivrisinek ısırıklarının acısını geçirmekten ateş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor.

Aşağıdaki listeden soğanın sağlığımıza olan katkısını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Mutfağınızdan soğanı eksik etmeyin!

1. Sivrisinek Isırıkları

Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.

2. Kulak Ağrısı

Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!

3. Soğuk Algınlığı

Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.

4. Ateş

Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

5. Kan Şekeri

Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor.

6. Sivilcelere, cildi güzelleştirmeye yarıyor..

Bir adet küçük kuru soğanı soymadan güzelce yıkayın daha sonra elinizle yada sert bir cisimle vurarak kırın,kesinlikle bıçak değmeyecek metal olduğu için etkisini azaltır.Daha  sonra iki su bardağı suyu hafif ılık olacak şekilde ısıtın ve bir kavanoza başaltın,kırdığınız soğanı elinizle biraz parçalayıp suyun içine atın ve kapagını kapataıp bir gece sabaha  kadar bekletin.sabah ve akşam olmak üzere aç karnına günde iki defa kavanozdaki suyu içiyorsunuz.her gece tekrar yenisini hazırlıyorsunuz.bu şekilde 15 gün boyunca düzenli bir şekilde için görün bakın yüzünüzde hatta bütün vücudunuzda bir tane sivilce kalıyormu. Sivilce sorunu yaşayan biri olarak ben yaptım,hem sivilce ve izlerinden kurtuldum hemde cildim farkedilecek şekilde güzelleşti,çünkü bu karışım karaciğeri temizliyor yani
Sivilcelerinizi içerden tedavi ediyor ve cildinizi güzelleştiriyor.Çünkü cilt ve cilt sorunları direk karaciğere bağlı.denemenizi tavsiye ederim hiç bir yan etkisi yada zararı yok

Yüzün berrak ve pürüzsüz bir görünüm kazanması için soğan suyuyla uygulayacağınız çok pratik bir yöntemle bunu başarabilirsiniz. Bir adet kuru soğanı elinizle kırarak, ayrılmış olan soğanları bir bardak ılık suyun içerisine koyun. Bir gece bekleyen bu karışımı sabah aç karnına için. Eğer sadece soğan suyunu içemezseniz içine limon gibi başka maddeler de karıştırabilirsiniz. Bu yöntemle cildiniz pürüzsüz olacaktır.

Ayrıca

Soğan suyu, özellikle cildinde akne olanlar için oldukça etkili bir tedavi seçeneğidir. Bal ya da zeytinyağı ile karıştırılarak ilgili yerlere sürülen soğan suyu aknelerin ortadan kalkmasında etkili bir yöntemdir. Kimilerinin de cildinde kahverengi lekeler bulunur. Bunlar için de soğan suyu zerdeçal macunu ile karıştırılarak lekelerin olduğu bölgeye sürülür. Elde edilen karışım masaj yapılarak ilgili bölgelere uygulanır ve bir ya da iki saat bekletilir. Soğan suyunun cilt için bir diğer bilinen faydası ise mantara iyi gelmesidir. Soğan suyu ayrıca sivilceler için de kullanılır. Özellikle iltihaplanmış sivilcelerin tedavisi için, soğan suyunu temiz bir pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla sivilceli kısma yavaşa sürün.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.