Kansere karşı en etkili çay ve Shiitake mantarı Mucizesi

A+
A-
Kansere karşı en etkili çay ve Shiitake mantarı Mucizesi

Temmuz 2013’te, 70. doğum gününden hemen önce John Tanzi’ye evre 4. derecekolon kanseri teşhisi kondu. Kemoterepiyi reddetmesi durumunda doktorlar ona hayatta kalmasına 2-6 ay  arası süre verdi. Ancak John kemoterapiyi kabul etmedi, çünkü arkadaşlarının ve ailenin bazılarını kemoterapiye başlamış ve mutsuzluk ve acılar içinde gördüğünü gördü. Kendini iyileştirmenin ve sağlığını geliştirmenin bir yolunu aramaya karar verdi. Yaptığı ilk şey, et, şeker ve süt ürünlerini hayatından çıkardı. Sonra, dua etmeye ve doğal yollarla çarelerini aramaya başladı. Bu çayı içti:

Essiac çayı:

Kızılderililer olarak bilinen Amerikan yerlilerinin tedavi amaçlı kullandıkları bir çaydır. Kanadalı Hemşire Rene Caisse tarafından tarifi yeniden bulmuş ve kendi meme kanseri hastalığının tedavisinde kullanmıştır. Essiac ismi hemşirenin soyadındaki harflerden gelmektedir. Caisse 1978 yılında hayata gözlerini kapatana kadar pek çok kanser hastasına bu terkiple yardım etmiştir. 4 ayrı ottan yapılan çaydaki maddelerin ayrı ayrı kanser önleyici olduğu ispatlanmıştır.
Hücreleri yeniler, vücuttaki toksinleri atar ve idrar söktürür. Önerilen miktardan fazlasını içmek ishale neden olabilir.

B kompleks vitaminler, C, E, D ve K vitaminleri içermekte olan essiac çayının bugun dünyada 50’den fazla formu satılmaktadur.

Malzemeler: 
 Dulavratotu kökü 680 gram bezelye büyüklüğünde parçalara kesilecek. Toplam malzeme miktarının %53ü
Kuzu kulağı bitkisi yaprakları 453 gram, kurutulup toz haline getirilerek. Toplam malzeme miktarının %36sı
Karaağaç kabuğu 113 gram toz halinde. Toplam malzeme miktarının %9u
Ravent (Türk veya Hint raventi) kökü, 28.35 gram toz haline getirilecek. Toplam malzeme miktarının %2si

Hazırlanışı: 
Malzemeler belirtildiği şekilde doğranır, dövülür vs. Tüm malzemeler karıştırılır. Karıştırılmış malzemeler istenilen bir kapla ölçülür. Oldukça büyük bir tencereye koyulur ve üzerine 1 ölçü kuru malzemeye 32 ölçü su eklenir. Üzerine bir kapak kapatarak su kaynatılır. Kaynama esnasında karıştırılma yapılmaz. Malzemelerin dibi tutabilir, önemli değildir. Kaynayınca tencerenin kapağı değiştirilerek 10 dakika daha düşük ateşte kaynatılır. Ateş kapatıldıkran sonra varsa dibi tutan malzemeler kazınır ve bir gece bekletilir. Sabah tekrar ısıtılır ancak kaynamasına izin verilmez. 2-3 dakika otların dibe çökmesi beklendikten sonra bir süzgeçle sıvı otlardan ayrılır. Karışım şişelere boşaltılır ve kapagı hafifçe kapatılır ancak sıkılmaz. Kapaklar soğutulduktan sonra sıkılır. Serin ve karanlık bir yerde saklanır.

Hiç bir koruyucu içermeyen bu çayın 5 günden sonra kullanılmayan miktarı atılmalıdır. Bir kaç kullanımdan sonra verilen ölçülere göre orantı kurularak doğru miktar yakalanacaktır. Şişeler ışıklardan etkilendiğinden koyu renkli olanları tercih edilmelidir. Dondurucuya ya da mikrodalgaya koyulmaz.

Kanserden korunmak için günde yarım ? 2 bardak, eğer hastalık mevcutsa 2-4 bardak içilmesi önerilir. Sıcak içilmesi isteniyorsa ısıtılabilir ancak kaynatılmaz. Yemeklerden 2 saat önce ve sonra içilmesi önerilmez. İçilmeden önce şişe iyice çalkalanmalıdır.

Ve beta glukan isimli takviyeyi kullandı.(bu takviyeyi kullanmak için doktorunuza danışın)

Bu besin takviyesini kullanmanıza gerek yok. Bu mantar yüksek oranda beta glukan maddesini içeriyor.

Shiitake mantarı: Kanser

Shiitake mantarının bileşiminde bulunan lentinan isimli maddenin kromozom hasarı olan hücrelerin iyileşmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Shiitake mantarının geleneksel Çin tıbbında kanser hastalıklarına karşı yüzyıllardır kullanılması bu araştırmaların en büyük kaynağıdır.

Beyin sağlığı ve B grubu vitaminler

Shiitake mantarı için B grubu vitamin deposu diyebiliriz. Bugün Amerika gibi toplumlarda toplumun neredeyse yarısı B grubu vitamin takviyeleri kullanmaktadır. İnsanlarda B grubu vitamin eksikliği durumunda halsizlik, yorgunluk, bağırsak bozukluğu, mide sorunları, kronik kabızlık, unutkanlık, konsantrasyon eksikliği, sinir iltihabı gibi birçok sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Yukarıda saydığımız sağlık sorunlarını yaşıyorsanız, sizde bu sorunları beslenme listenize shiitake mantarı dâhil ederek azaltabilir, hatta tamamen yok edebilirsiniz. Özellikle unutkanlık ve konsantrasyon eksikliğinde kullanılması faydalı olacaktır.

Shiitake Mantarı Nasıl Kullanılır?

Taze shiitake mantarı, yemek olarak taze mantar ve diğer kültür mantarları ile aynı miktarda kullanılabilir. Taze mantarın konserve yapılmış hali bulunsa da şahsen konserve gıdaları tasvip etmediğim için önermiyorum. Güneşte kurutulmuş shiitake mantarı, özellikle D vitamini eksikliği durumlarında favorim olan süper gıdadır. Ayrıca kurutulmuş ve öğütülmüş mantar kullanımı oldukça kolay olduğu ve doz ayarlaması yapılabildiği için benim favorimdir. 1 tatlı kaşığı kurutulmuş mantar (yaklaşık 3-4 gr) 28-30 gram yaş mantara eşdeğerdir. Yetişkinlerde günde 2 tatlı kaşığı kadar tüketilmesi yeterli olacaktır. 5 yaş üstü çocuklardan itibaren 1 tatlı kaşığı kadar shiitake mantarı kurusu kullanılabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Nadiren de olsa, bünyesi hassas kişilerde deri döküntüsü gibi hafif alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Mantar alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır. 5 yaş altı çocuklarda hekim tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Kanı sulandırabilir. Yukarda tavsiye ettiğimiz miktarların üzerine hekim önerisi olmadan çıkmayın.

Kaynaklar :

naturalnews.com
naturalcuresnotmedicine.com

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.