Kanserin düşmanı karahindiba

A+
A-
Kanserin düşmanı karahindiba

Araştırmalar, Karahindiba( diğer adı arslan dişi) çayının 48 saat içinde kanser hücrelerini parçalayarak etkileyebileceğini ve diğer hücrelere saldırıya izin vermediğini gösteriyor.

Bu bitki çok bilinmeyen bir bitkidir, ancak hazırlanması çok kolay ve sağlığa bir çok faydası var. Atalarımız karahindiba şurubunun birçok tıbbi özelliği içerdiğini biliyor olsa da, bu bitkiden elde edilen kökün kanser hastalarına da yardım edebileceği yeni keşfedilmiştir.

Bilim adamları, bu bitkiden elde edilen kökün kemoterapiden 1000 kat daha etkili olduğunu söylüyorlar.

Kanada’daki Windsor Üniversitesi tarafından Kimya ve Biyokimya Bölümü’nde yapılan ve kanser hastalarına umut veren bir araştırma yapıldı. Sonuçlar karahindiba kökü kanserden etkilenen hücreleri etkin bir şekilde yok ettiğini ve vücudun diğer hücrelerini olumsuz etkilemediğini göstermiştir. Çalışma, karahindiba kökünün 48 saat içinde kanser hücrelerini yok edebileceğini ve bu görevi sağlıklı hücreleri etkilenmeden yapacağını gösterdi. Bu mükemmel sonuçlar nedeniyle, araştırma ekibi bu bitkiyi incelemeye devam etmek için ek destek aldı. İddialara göre iyileşen bir kişi John DiCarlo, yaşı 72 idi. O, 3 yıldır birçok kanser hastalığına sahipti. Ancak karahindiba çayını tedaviye  ek olarak içmeye başladığında, sadece dört ay sonra tamamen hastalıklarından kurtulduğu söyleniyor.

Karahindiba Çayı Nasıl Yapılır?

Tarifi: 1 bardak sıcak suyun içerisine bir kaç adet karahindiba bitkisi atarak 5 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz. Bu yaptığınız çayı sabah akşam içmeniz öneriliyor.

Ayrıca bitkinin köklerini salataların içine katarak tüketebilirsiniz.

Ayrıca:

Karahindiba Otunun (Bitkisi) Faydaları Nelerdir?

  • Safra salgılarının söktürülmesini destekler.
  • İdrar söktürücü etkisi vardır.
  • Kabızlığa, gut hastalığına ve uyku bozukluğuna karşı olumlu etkileri bulunur.
  • Karahindiba egzama ve aknelere karşı da oldukça faydalıdır.
  • Bitkinin yeşil kısımları ezilerek yüz maskelerine eklendiğinde cildi temizler ve nemlendirir.
  • Bedene zindelik ve kuvvet kazandırır.
  • Karahindibanın tonik etkisinden faydalanmak üzere, bir bez torbaya konulan bitki demeti, banyonun sıcak su musluğu altına asılır. Sıcak su akıtılarak doldurulan küvete daha sonra biraz soğuk su ilave edilip içine girilerek banyo yapılabilir
  • Diğer Faydalarını İbrahim Saraçoğlu anlatıyor.. Şekerden, karaciğere, safra kesesi taşından bir çok soruna..

Sağlıklı mutlu günler dileriz!

Mutlaka paylaşalım özellikle facebookta!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.