Reflüye Ne İyi Gelir-Reflü ve Mide Yanmasına Bitkisel Çözümler

A+
A-
Reflüye Ne İyi Gelir-Reflü ve Mide Yanmasına Bitkisel Çözümler

Reflüye Ne İyi Gelir-Reflü ve Mide Yanmasına Bitkisel Çözümler

Birçok kişi hayatında dengesiz bir yemek yedikten sonra bu sorunların birinden mutlaka muzdarip olmuştur; ancak bazıları nasıl beslenirlerse beslensinler bu rahatsızlıklarla her gün savaş veriyorlar. Bu makalede sizlere mide yanması ve ekşimesinin neden olduğundan bahsedeceğiz; çünkü hastalıkların sebebini ve birbirinden nasıl ayırt edebileceğimizi öğrenmek ne tür bir dengesizlikten muzdarip olduğunuzu tespit edip böylelikle aşağıda önerilen doğal tedavilerle nasıl üstesinden gelebileceğini anlamamızda kilit bir rol oynuyor.

Reflü ve mide yanması daha çok stres nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Fakat kronikleştiğinde rahatsızlık verici bir durum ortaya çıkabilir.

Elma sirkesi kullanın.

Elma sirkesi mide ekşimesine iyi gelen bitkisel bir çözümdür. Uygulama için 1 çorba kaşığı elma sirkesini 1 bardak suya ekleyin. Her yemekten önce bu karışımı içebilirsiniz.

Zencefil ve papatya çayı için.

Mide ekşimesini çeşitli bitki çaylarıyla da yatıştırabilirsiniz.

Zencefil Çayı

Zencefil çayı bir asit tampon görevi görür.

• 3 gram zencefili yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar suda kaynatın.

• Çayın içerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Bal da badem gibi, vücudun pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur ve mide asitlerini nötralize eder.

• Zencefil çayını her yemekten önce içebilirsiniz.

Mide Yanması mı Yoksa Ekşime mi
Belirtileri aynı olmasına ve ikisini ayırt edemememize rağmen, mide yanması ve ekşime (asidite) aslında birbirinin tam tersi olan rahatsızlıklardır. Mide yanması mide asidi eksikliğinde yaşanırken ekşimeye aşırı asit salgılanması sebep olur. Sağlıksız tüm gıdalar mide yanmasına sebep olur.(kızartmalar asitli içecekler yüksek kalorili yağlı şekerli yiyecekler)

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

Lütfen paylaşalım.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.