Soğanı boynunuza koyarak uyumak

A+
A-
Soğanı boynunuza koyarak uyumak

Soğanı boynunuza koyarak uyumak yöntemini yıllar önce annem öğretti , o da Soğanı boynunuza koyarak birçok hastalığın tedavisi doğal yolla yapmayı annesinden öğrenmiş.

Soğanı boynunuza koyarak uyumak ilk başta garip geldi ama yaptıktan sonra faydasını görünce herkese ulaşması için paylaşmak istedim.

Nasıl yapılır:
Eskimiş yada artık kullanmadığınız temiz bir tülbent alın ve mor halkalara sahip orta büyüklükteki soğanı ikiye kesin. Kesik tarafınızı boynunuza ensenize yerleştirin ve eşarbı (tülbenti) fotoğrafta gösterildiği gibi bağlayın. Sabah kalktığınızda vücudunuzdaki omzunuzdaki özellikle boyun ve başınızdaki ağrılardan kurtulmuş olduğunuzu farkedeceksiniz.

soğan

Soğanı boynunuza koyarak uyumak vücuda çok faydalıdır.

  • Soğanda bulunan kükürt çok güçlü bir detoks maddesidir. Karaciğerden arsenik ve kurşun gibi ağır metalleri temizlemek için kullanılır.
  • Zayıflamak istiyorsanız eğer mutlaka her gün soğan suyu içmelisiniz, haftada 2 kilo garantisi var.
  • Anneler 3 yaşından sonra bebeklerine mutlaka soğan suyu içirmeli ve katı yemeklere başladığında yemeklerine soğan püresi eklemelidir.
  • Kan temizleme , kollestrol düşürme etsisi çok fazladır.
  • Kandaki pıhtıyı ortadan kaldırarak astımla mücadelede yardımcıdır.
  • 1900 lü yıllarda soğan başları ile vebaya karşı mücadele edilmiştir. (Özellikle Avrupalılar)
  • Kuzey Amerikalılar gribe karşı ,sert kış aylarında evlerinde sürekli tüketeme yolunu seçmişlerdir.

Son birkaç yılda Soğan ile bir çok hastalığın tedavisi ile ilgili tıbbi çalışmalara hız verilmiştir.

Soğan Saçların Uzamasına Nasıl Yardımcı Olur?

Soğan, özellikle sülfür gibi, saçların uzamasına yardımcı birçok faydalı içeriğe sahiptir. Soğan suyunu saç derinize uyguladığınız zaman, bu sıvı dolaşımı hızlandırır ki bu da yeni saç köklerinin uzayarak yeni saçlar oluşturabilmesine yardımcı olur. Ayrıca, sülfür vücudun kolajen doku üretimini arttırıcıdır ki bu da saç uzaması için çok önemlidir.

Saç, saç kökleri aracılığı ile, saç derisinden uzamaktadır ve kökler, yeni, sağlıklı ve güçlü saçlar oluşturabilmek için, yeterli miktarda kan akışına ihtiyaç duyarlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, soğan ayrıca, anti-bakteriyeldir ki bu da, mantar ve saç derisinde yaşayan bakterilerin normal saç uzamasını engellemelerini önleyici niteliktedir.,

Saç dökülmesini önler her derde devadır..

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

Bu değerli bilgiyi paylaşalım özellikle facebookta!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.