Kozmik Beden Temizliği

A+
A-
Kozmik Beden Temizliği

Kalın Bağırsak, Karaciğer ve Safra Kesesi Temizleme Usulleri

Amaç

İnsanlar yaşam enerjilerini devam ettirebilmek için beslenir ve nefes alırlar. Günümüzde tüketilen gıdalar ve solunan hava sağlıklı değildir. Aynı zamanda hayat ritmini günlük yaşam içinde düzenleyememenin tesiriyle stresin de etkisi altında kalınıyor. Bu nedenle vücudun, metabolizma ritmi bozulur. Bu durum insan vücudunu psikolojik ve metabolik toksin içinde bırakır. İşte bu gibi nedenlerden dolayı insanlar hastalanmamak veya hastalıklardan korunmak için kendi vücudunu temizlemeye mecburdur.

30 yaşından sonra insan vücudunun temizlenme ihtiyacı daha fazla artmaktadır. Bunun sebebi bu dönemde korunma direncinin zayıflaması nedeniyle hastalık, rahatsızlık ve diğer olumsuzlukların oluşma oranının daha fazla olmasıdır. İnsan vücudunu koruma ve tedavi için psikolojik ve metabolik olarak temizleme gerekir.

İnsan vücudunda fizyolojik temizleme sırasında ilk olarak kalın bağırsak, karaciğer ve safra kesesi gelmektedir.

Kalın Bağırsak

Kalın bağırsak insan vücudunda emme, boşaltma, ayırma, mikroflora, ısıtma, enerji oluşturma, stimüle etme gibi birçok fonksiyona sahiptir. İnsanların genel olarak algıladıkları gibi kalın bağırsağın sadece boşaltım fonksiyonu yoktur. Aynı zamanda kalın bağırsak bir gaita deposu değildir. İnsanlar doğru beslenmedikleri için metabolizmalarının diğer fonksiyonel özelliklerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedirler. Bu özellikleri tekrar kazanmak için kalın bağırsağı temizlemeye mecburdurlar. Kalın bağırsak temizlenmeden karaciğer temizliği yapılamaz.
Karaciğer

Karaciğerin, sindirim, kan dolaşımı, metabolizma ve detoksikasyon gibi görevleri vardır. Bütün damarlarda dolaşan kan karaciğerden geçer ve burada kontrol edilir. Sadece kalın bağırsağın alt rectus collum parçasının kanı karaciğerden geçmemektedir.

Karaciğer, kalın bağırsak içindeki zehirli maddelerin zehirli etkilerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedir. Aynı zamanda kan, lenf ve safra hücresi üretildiği; karbonhidrat, protein, yağ, su, mineral, pigment, vitamin ve hormonların sentezlerinin son aşamasının yapıldığı organdır.

Bu sentezlerin son aşamasında insan vücudu için zararlı olan üre meydana gelmektedir. Oluşan üreyi laktik aside çeviren ve böbreklerden atılmasını sağlayan organ karaciğerdir. Karaciğer insan metabolizmasının iç dengesini tutmaktadır. Karaciğer oluşturduğu safranın bir bölümünü safra kesesi içinde, diğer bölümünü ise onikiparmak bağırsağından sindirime vermektedir.

Safra Kesesi

Safra kesesi karaciğerde üretilen safrayı depo eder. Safra bağırsaklardan sindirime katıldığında;

*Sindirilmekte olan gıdaların asit seviyesini nötralize eder,

*Yağların formatını değiştirir ve emilim için hazırlar,

*Kalın bağırsağın peristaltik hareketini sağlar,

*Fazla kollestrinin dışarı atılmasını sağlar.

Karaciğerin safra üretimi, beslenmeye göre değişiklik gösterir. Açlık ve vücut sıcaklığının artması üretilen safra miktarını azaltır. Bunun tam tersi şekilde vücut sıcaklığı azalınca ya da protein ve yağ bakımından zengin gıdalar alındığında safra üretimi yükselir. En fazla yükselmeye yağlı yiyecekler neden olur. Bu yüzden safranın üretimi insan metabolizması için önemlidir. Ne zaman karaciğer fonksiyonlarında bozukluk meydana gelirse safra üretimi de bozulur ve vücudun diğer fonksiyonları da bundan olumsuz yönde etkilenir.

Her insan doğru beslendiğini düşünebilir, ama beslenme ne kadar sağlıklı olsa da vücutta devamlı toksin oluştuğu için bu organları her sene 1 defa olmak üzere temizlemek gerekir. Bu temizleme belli bir usulle ve sıralama ile yapılır. Bu usul ve sıralamaya dikkat edilerek yapılan vücut temizliğiyle insan sağlığı korunabilir ve sahip olunan bazı hastalıklardan kurtulma söz konusu olur.

Kalın Bağırsak, Karaciğer ve Safra Kesesi Hastalıkları

A-Kalın Bağırsak Hastalıkları

Kabızlık, gaz oluşumu, polip, hemeroid, tenya, kolit, ülser, boşaltım bozukluğu ritmi.

Kalın Bağırsak Hastalıklarında Belirtiler

Baş ağrısı, derinin sivilce ile kaplanması, ağızda iltihap, gözlerde konjünktivit, eklem iltihabı, karaciğer hastalıkları, sinüzit, bronşit, astım, dudak kabarıklıkları. Aynı zamanda insan dili üzerinde de kabarıklık görülür. Ağız ve beden kokusu, ilgisizlik, uykulu olma hali, alt karın bölgesinde ağırlık, karında şişme, ağrı, seste bozulma, iştahsızlık, düzensiz adet kanaması, karın hastalıkları. Kalın bağırsak hastalıkları insan üzerinde devamlı bir rahatsızlık hissi vermektedir. Eğer bu rahatsızlıklar yoğun şekilde yaşanıyorsa kalın bağırsak temizlenmelidir.

B-Karaciğer Hastalıkları

Karaciğer büyümesi, hepatit, karaciğer yağlanması, siroz.

C-Safra Kesesi Hastalıkları

Safrada çamur, kum ve küçük taşlar, safra kesesi iltihabı.

KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ

Kozmik beden temizliği yılda 2 defa genellikle kozmozdaki ay hareketlerine bağlı olarak ilkbahar ve sonbaharda yapılır.

Kozmik beden temizliği; ilkbaharda mart, nisan, mayıs aylarında, sonbaharda ise eylül, ekim, kasım aylarında ayın gökteki hareketine göre ayın 9. günü beklenir. 15. gün dolunayda kozmik beden temizliği, lavman, detoks, arınma yapılarak, karaciğer, safra ve kalın bağırsak temizliği yapılmış olur.

Tecrübeler göstermiştir ki kozmik beden temizliği sonrasında kan değerlerinden başlayarak, bağışıklık sistemine kadar olağanüstü değişiklikler yaşanmıştır. Bedenin 60 yılda 10 yaş gençleşmesi sağlanabilmektedir.

Herkesin yalnız başına evinde yapabileceği 1 haftalık kozmik beden temizliği için yapılması gerekenlerin başında birinci olarak beslenme alışkanlığımızı değiştirmek gelir. İkinci olarak bedene alacağımız bitki sularıyla beslenmeyi uygulamamız, üçüncü olarak da bir hafta metotlu olarak sulu lavman, detoks uygulaması gelir. 7. gün 1 bardak zeytinyağı ve 1 bardak limon suyunu akşam yudum yudum planlı olarak anlatıldığı gibi kullanıp içerek, gece yatılır. Beden ve karaciğer sıcak tutulur. 8. gün, yani ayın 15’inden 16’sına geçilen sabah lavman, detoks yaparak temizlenip, arınma gerçekleştirilir.

Beden Temizleme-Arınma Usulleri ve Zamanı
İnsan vücudunda kalın bağırsağı temizlemek için en etkili ve zararsız yöntemler, beslenme değişikliği, bitki alımı ve lavman uygulamasıdır. İlaç uygulaması zararlıdır. İlaç hızlı etki verir, ama devamlı ve uzun kullanmanın yan etkileri vardır. Bunun sonucunda başka hastalıklar meydana gelir.

A-Detoks Lavman Uygulamasıyla Temizlenme
Lavman uygulaması günümüze kadar gelen en eski ve en etkili kalın bağırsak temizleme yöntemidir.

Aynı zamanda sadece kalın bağırsağı değil insan vücudunu da temizleyen bir yöntemdir. Uzak Doğu’nun eski kâdim tıp kitaplarından olan ‘Ayurveda’ ve Tibet’in ‘Cut-Şi’ kitabında lavman uygulaması ile çağdaş tıpta ameliyat öncesi operasyonlarda da kullanılabileceği gibi insan vücudunun %80’inin temizlendiği kabul edilmiştir. Bunun için lavman uygulamasını belli bir zaman, sıra, usul ve dozla uygulamak gerekir. Lavman yöntemi günümüze kadar 80 ayrı uygulama şeklinde geliştirilmiş ve uygulanmaktadır. Bu uygulamalardan en kolay ve en etkili olanları şunlardır;

*Kaynamış su,

*Tuzlu su,

*Bitki suyu,

*İdrar,

*Özel mikro lavman taze süt, yağ ile de temizleme yapılabilmektedir.

Kaynamış Su ile Lavman Detoks Uygulaması

İki buçuk litre su kaynayana kadar ısıtılır. Kaynayan su vücut ısısına gelene kadar soğutulur. İki kaşık limon suyu ve elma sirkesi ilave edilir. Öncelikle bu karışımın yarım litresi, sulu lavman setinin torbasına doldurulur. Lavman setinin hortumunun ağzı hafifçe yağlandıktan sonra anüse sokulur. Lavman setindeki suyun kalın bağırsağa dolması beklenir. Dolduktan sonra minimum 5 dakika su kalın bağırsakta bekletilir. Erken peristaltik hareket refleksi oluşursa, boşaltım yapılır. Daha sonra hazırlanan karışımın iki litresi lavman setine doldurulur ve lavman işlemi için hazırlanır.

Bu aşamada diz üstü durulur ve öne yere doğru eğilinir. Hortum ve anüs yağlanarak veya kremlenerek hazırlanır. Lavman seti, içindeki suyun rahatça kalın bağırsağa akması için 1 – 1,5 metre yükseğe asılır. Diz üstü durumda lavman setinin hortumu anüse yerleştirildikten sonra dirseklerin üzerine eğilerek, alın yere değecek şekilde baş ve beden öne doğru yatırılır. Lavman setindeki bütün suyun kalın bağırsağa dolması gerekir. Daha sonra duruş pozisyonu hiç bozulmadan, lavman seti anüsten çıkarılır. Bu işlemden 1 dakika sonra vücut önce sağ tarafa 5 dakika yatırılır. Sonra sırt üstü yatarak bacaklar yukarı doğru kaldırılır ve suyun kalın bağırsağın dibine doğru gitmesi sağlanır. Bu konumda mümkün olduğu kadar durulduktan sonra boşaltım yapılır. Bu süre 7 gündür.

Tedavi amaçlı olarak 6 hafta programlı olarak da uygulanabilir. En çok ve pratik kullanım yöntemi bu yöntemidir. 40 gün sürerken bu sürede hayvansal gıda asla kullanılmamalıdır. Yüzyıllardır Türk ve İslâm tarihinde bu metot büyük öğreticilerce de kullanılmıştır. (Riyazet)

B-Bitkisel Beslenme ile Temizlenme

Amerikalı Dr. Walker beslenme ile tedavi konusundaki kitabında kalın bağırsak temizleme konusunu şöyle açıklamaktadır. ‘Eğer insanlar pişmiş yemek ile besleniyorsa, kalın bağırsak normal fonksiyonunu kaybediyor.’ Bu sonuçlar bilimsel deneyler ile ispat edilmiştir. Bu beslenme tercihi nedeniyle günümüzde ideal ve sağlıklı kalın bağırsağa sahip insan bulmak imkânsızdır. Bu yöntemi tercih edenler ilk önce lavman, detoks vasıtası ile kalın bağırsağı düzenli bir şekilde yıkamalıdır. Daha sonra kalın bağırsağın fonksiyonunu normale döndürmek için çiğ taze sebze suyu içilir. Sebze suları temizleyici, meyve suları besleyicidir. Bunu asla unutmayalım. En uygun sebze suyu karışımı havuç, ıspanak ve kırmızı pancardır. Bu su kalın bağırsak ve ince bağırsak içindeki kasları ve sinirleri besler, güçlendirir ve yeniler.

 

Eğer bu malzemeler bir arada bulunmazsa her gün sadece havuç suyu veya o mevsimde bulunabilen sebzelerin suları içilebilir. Kalın bağırsağa normal peristaltik hareketini kazandırmak için öğle ve akşam yemek menüsüne yeterli miktarda sebze, meyve, kabuklu bulgur gibi lif bakımından zengin besinler eklemek gerekir. Bu gıdalar aynı zamanda kalın bağırsağın hareket fonksiyonunu yükseltmektedir. Lif yapılı besinler sindirim esnasında gelen safrayı yapılarına alarak emerler. Emilen safra kalın bağırsak duvarlarını rahatsız ederek peristaltik hareket refleksinin oluşmasını sağlar.

Safra, lifli besinlerden ayrılmadığı için tam boşaltım olmaktadır. Kalın bağırsağın peristaltik hareketini sağlayan en etkili meyve ve sebzeler; incir, kara erik, üzüm, bütün kuru meyveler, havuç, pancar ve taze lahanadır. Yenen sebze ve meyveler kalın bağırsağın içinde şişer, hacim ve kütle kazanır. Bu da peristaltik hareket refleksinin oluşmasını sağlar. Kolit hastası olanların sadece tüketmesi doğru değildir.

Sebze ve meyve dışında kalın bağırsak sindirimine yardımcı olan diğer gıdalar; karpuz, kavun, bal, bitkisel yağ, kara ekmek, kabuklu buğday, kara pirinç ve bütün diğer meyve ve sebze sularıdır. Her gün 300 – 500 gram meyve ve sebzelerin suları içilmelidir.

Eğer tüketilen sebze ve meyveler şişkinlik yapıyor ve gaz oluşturuyorsa, sadece haşlama sebze tüketilir. Mevsimine uygun olan meyve ve sebzelerden az miktarda alınır. Gıdalar şayet gaz oluşumuna ve şişkinliğe sebep oluyorsa, taze fasulye, bezelye, soğan, lahana ve pancar gibi gıdalar haşlama ve sıcak, az pişirilmiş olarak yenilebilir, çiğ olarak yenmemelidir. Gaz oluşumunu önlemenin, reflü, ülser ve diğer mide rahatsızlıklarının çözüm yolu ise taze çiğ lahana suyuna patates suyu katarak içmektir. İlk başlangıçta vücudu alıştırmak için 150 gram havuç, 150 gram lahana suyu ve 150 gram patates birlikte alınır. Bu uygulama 2 – 3 gün devam ettikten sonra, 300 gram lahana ve patates suyuna geçiş yapılır ve gaz oluşumu, reflü, ülser tamamen ortadan kalkana kadar devam edilir. Lahana suyunun içine tuz katılmamalıdır. Gaz oluşumuna destek olarak dışarıdan müdahale etmek için, karın üzerine papatya bitkisi ile ıslatılmış sıcak kompres, sıcak küvet, vücudu susam ve badem yağı ile yağlama uygulanabilir.

C-Aç Kalarak (Oruç) Temizlenme-Arınma

Amerikalı Dr. Paul Breakt’in yöntemine göre insan her hafta 1 defa 24 ile 36 saat aç kalmalı. O zaman insan organizması sindirim için enerji harcamaz. Metabolizma bu enerjiyi organizmanın tüm sistemlerini kontrol etmek ve sistemlerde oluşan zehirli maddeleri dışarı atmak için kullanır. Bunun sonuncunda kalın bağırsak taşları yumuşar ve kalın bağırsak duvarından ayrılır. Eğer insan bu yöntemi kullanırsa kendi kendine koruma yapılır. Aç kalma sürecinden sonra ilk yemek olarak çiğ havuç ve lahana salatası az yağlı olarak alınabilir. Bu maddeler kalın bağırsaktaki çamurları dışarı atar. Diğer yemekleri de sebze yemeği ağırlıklı olarak alabilirsiniz.

Bu yöntem yılda iki kez tekrarlanmalıdır. Lavman uygulaması yılın her zamanı yapılabileceği gibi, en uygun zamanı ilkbaharın mart, nisan ve mayıs ayları, sonbaharda ise eylül, ekim ve kasım aylarıdır. Uygulama zamanı ay takviminde ayın hareketine göre ayarlanır.

Kaynamış Tuzlu Su veya Potasyum Permanganat ile Lavman Detoks Uygulaması

Kalın bağırsağı tam olarak temizlemek için bu yöntem 5 – 8 gün uygulanmalıdır. Bu yöntem, daha etkili ve kısa sürede sonuç veren bir yöntemdir. Uzman kontrolünde yapılmalıdır.

İdrar ile Lavman Detoks Uygulaması

Kalın bağırsak temizlemede en ideal yöntemdir. Uzman kontrolünde yapılmalıdır. 2 şekilde uygulanabilir.

A-Normal İdrar ile Lavman Uygulaması:

B-Buharlaşmış İdrar ile Lavman Uygulaması: Kalın bağırsağın temizlenmesinde en etkili yöntemdir, ama çok dikkatli olunması gerekir.

KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİNİN VÜCUDA KATKILARI

*Karın boşluğu içindeki suyun emilimini yamaktadır,

*Kalın bağırsak duvarlarına idrarın çok acı olması sebebi ile baskı uygular ve yapışmış olan polipler ve balgamları ayırmaktadır,

*Kalın bağırsak duvarlarının yapısının stimule etmekte ve kendi kendine peristaltik hareketini geri kazanması için yardımcı olmaktadır,

*İnsan vücudunda eskiden beri gelen kronik kabızlıklarda buharlaşmış idrar uygulaması yapılırsa, iki ay içinde kronik kabızlıkları tamamen ortadan kaldırmaktadır,

*Sadece 1 – 2 defa uygulamasından sonra bile tenya ve diğer patolojik rahatsızlıkları boşaltmaktadır. Kalın bağırsak mikroflorasının bozulmamasına ve zamanla tam ters olarak normal hale getiriyor,

*Kalın bağırsak Ph ve mikroflorasının normale dönmesini sağlamaktadır,

*Kalın bağırsak duvarlarını ve peristal hareketinin düzenlenmesini sağlar,

*Hemoroit, polip, paropraktit, helmintoz ve diğer parazitlerin yok olmasını sağlar

*Buharlaşmış idrarın yoğunluk seviyesi çok yükseldiği için kalın bağırsaktaki, böbreklerdeki, pankreastaki, idrar kesesi duvarlarındaki ve cinsel organlardaki yapışmış olan suyu, balgamı (patolojik balgam), kötü hücre tabakasını emip temizlemektedir,

*Kasık ve pelvis bölgesinde zayıf düşmüş olan kasların güçlenmesini sağlar,

*Tüm boşaltım sistemlerini rahatlatır (En çok yutak ve gırtlak girişini),

*Vücudu su tutmayan kişiler (Susuz vücut, susuz kalmış),

*Vücut ısınması kötü, ısı üretemiyor, extremitelerde soğukluk (Ayak ve el parmaklarında),

*Sık sık kabızlık yaşayanlar, sık sık büyük tuvalete ilaç ile çıkanlar.      

Yukarıda belirtilen ve heyecanlı kişilerde, hava ve boşluk elementi fazla oluşmuştur (Patolojik rüzgar). Zayıf ve nazik yapılı vücuda sahip, cilt yapısı kurumuş deri dökümü var, devamlı üşümekte olan bu insan tiplerindeki kişilere tavsiye edilmektedir.

*Fazla gaz oluşan, kabızlık veya fekaliine (koyun pisliği gibi), bel ve kalça eklemi ağrılarına, adet bozukluklarına, sperm boşaltmada azalmış durumlara, deri kuruluğu ve dökülmesine, üşenmeğe, güçsüzlüğe, deri rengi koyulaşmasına, aşırı derecede zayıflamalara karşı etkilidir.

KAYNAK : AHMET VE ELMAS MARANKİ, PROFİLAKTİK MASAJLA MUCİZEVİ TEDAVİLER  KİTABI, MOZAİK YAYINLARI 2008. 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.