Moringa dünyanın en faydalı bitkisi

A+
A-
Moringa dünyanın en faydalı bitkisi

Bu özel haberimizi lütfen herkesle paylaşın!

KANSER TÜMÖRÜ VE DİYABET GİBİ 300 AMANSIZ HASTALIĞI TEDAVİ EDEN MUCİZE BİTKİ..

Moringa Oleifera Nedir? Moringa dünyanın en faydalı bitkisi olarak biliniyor. Moringa Oleifera; Asya, Afrika ve Orta Amerika’da mucize sebze olarak kullanılan bir bitkidir. Ağacı, yaprağı, tohumu, kabuğu ve kerestesi ile her bölümü kullanılan moringa Malezya’da fıstık olarak da tüketilmektedir.

Moringa: yağlar, proteinler, amino asitler, C vitamini, demir, potasyum ve diğer önemli bileşenlere kaynak olduğu için “mucize ağaç” olarak tanınıyor.

Ağacın çiçekleri, kökleri, yaprak ve ağaç kabuğu besin takviyesi olarak kullanılmaktadır ve aynı zamanda kozmetik, parfüm ve cilt yağları üretiminde kullanılır. Moringa güçlü ve sağlıklı beslenme ile birlikte, sağlığa inanılmaz faydaları var.

Moringa’da bulunan kimyasal bileşikler birçok yararlı biyokimyasal faaliyetler,  bağışıklık sistemini güçlendirmede, kanserli tümörleri öldürmede çok etkili oldu.

MORİNGA’nın SAĞLIĞA FAYDALARINI DAHA YAKINDAN BİR GÖZ ATIN

1- Moringa lif bakımından zengindir ve bağırsağınızda paspas olarak çalıştığı ve yağlı bir beslenmeden kalan aşırı miktardaki atığı temizlediği söylenir.

2- Güçlü antibiyotik içerir ve gastrit, ülser ve midede kansere neden olduğu bilinen bir bakteriyi yok etmede oldukça etkilidir.

3- Bu ağacın tohumunu suyu arıdırmak için bile denemişler, günümüzde kullanılan kimyasal malzemelerden bile suyu daha iyi temizlemiş

4- Moringa yaprakları vitaminler, mineraller, amino asitler ve daha bir çok yararlı madde bol miktarda vardır. 100 gram Kuru moringa besin değerleri aşağıdaki gibidir:

  • Yoğurda oranla 9 kat daha fazla protein
  • Havuçtan 10 kat vitamin
  • Muz 15 kat daha fazla potasyum
  • Sütten 17 kat daha fazla kalsiyum
  • Portakaldan 12 kat daha fazla c vitamini içeriyor
  • Ispanağa göre 25 kat daha fazla demir içeriyormuş.(gerçekten bu rakamlar çok yüksek)

5- Yapraklarda bulunan klorojenik asitin, hücrelerdeki şeker emilim sürecini yavaşlattığı bilinmektedir.

6- Moringa, içerisindeki niaziminin adı verilen bir bileşiğinden dolayı anti-tümör ve anti-kanser etkilerine sahiptir.

7- Özellikle hiperaktif tiroid söz konusu olduğunda tiroid işlevinin düzenlenmesinde yardımcı olur. Bu nedenle, Moringa, herkesin evindeki eczane dolabında olması gereken bitkidir…

Ülkemizde zor bulunuyor ama zamanla değeri artacak ve yaygınlaşacak. Bu bilgileri kafanızın bir köşesine not alın ve mutlaka paylaşın ki herkes bilgilensin. 

Faydalarını izlemek isteyenler için kanseri yenmede nasıl etkili olduğunu gösteren bir video.

 

Bu videoda suyu nasıl temizlediğini Türk öğrenciler kanıtlıyor..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.