BAYSUNGURHAN KUNTMAN’NIN MUCİZE KARIŞIMI!

A+
A-
BAYSUNGURHAN KUNTMAN’NIN MUCİZE KARIŞIMI!

Yıl 1992 Hindistan-Rajasthan-Jaisalmar ilçesinde, Türklerinin ikamet ettiği köylere ziyarete gittim. İkindi namazını Asutar camisinde kılıp çıkarken, çantamdaki Türk Bayrağı çıkartmasını görünce yaklaşık 80 kişilik cemaat, sevincinden ne yapacaklarını şaşırdılar. Soru yağmuruna tutarak Türkiye’den mi geldin? Evet Türkiye’den geldim. Hayrola neye geldin? Bu köye sadece siz kıymetli soydaşlarımı ziyarete geldim. 70 Yaşlarında ki Mustafa Nabi Timurhan isimli amca cemaate dedi hep beraber bizim çiftlik evine gidelim.

Hava değişimi münasebetiyle ben de halsizlik vardı. Baysungurhan Kuntman isimli bir amca, çocuğun birine, “git bizim evde Zencefilli ilaç şişesini al gel”, dedi. Şişe geldi, bir su bardağına bir yemek kaşığı koydu üzerini su ile doldurdu ve bunu iç Numan, dedi. İçtikten bir saat sonra aşırı bir terleme oldu. Bana git biraz yat, dedi. 3 saat yatıp kalktıktan sonra, yine terleme oldu. Banyo yaptıktan sonra hiç bir şeyim kalmadı. Baysungurhan amcaya kullandığım zencefilli tentürün tarifini istedim, memnuniyetle verebilirim yaz, dedi.

BAYSUNGURHAN KUNTMAN’NIN MUCİZE KARIŞIMI!

Malzemeler:

Bir kilo taze Zencefil,
8 Su bardağı ev yapımı doğal elma sirkesi,
100 gram soyulmuş sarımsak.

Hazırlanışı:

Taze zencefil ve sarımsak soyulduktan sonra küçük parçalara bölünerek mutfak robotu ile püre haline getirilir. Püre haline getirilmiş zencefil ve sarımsaklar sirke ile birlikte cam kavanoza doldurulup ağzı kapatılarak 15 gün sure ile ışık görmeyen ve serin bir yerde muhafaza edilir. Her gün iki defa çalkalanarak olgunlaşmaya bırakılır. Olgunlaşma tamamlandıktan sonra, temiz bir tülbent ile süzülüp 4 gün daha bekledikten sonra kullanıma hazır hale gelir.

Şifası:

Vücutta biriken kireç ve yağların dışarı atılmasını sağlar.
Vücudunuzu gençleştirir.
Enfaktüs, damar sertliği ve tümörlerin vücutta gelişmesini engeller.
Kalbe kan taşıyan damarların yağlanıp daralmasını önler
Akciğer solunum sorunlarını ortadan kaldırır.
Bağırsak iltihabı tedavi eder.
Saymakla bitmeyen bir çok hastalığın şifa kaynağıdır.

Kullanılışı:

65-75 arası kilolular için, 30’ar damla tentürü bir çay bardağı suya koyup içilir,
75-90 arası olanlar için, 40’ar damla içmelidir. Su yerine taze sıkılmış mevsimsel meyve suyunu da kullanabilirsiniz.

[Numan ALADAĞ] Alıntıdır..

LÜTFEN PAYLAŞALIM HERKES FAYDALANSIN!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.