Kötü kokuların ve hastalıkların düşmanı limon

A+
A-
Kötü kokuların ve hastalıkların düşmanı limon

Bir tam limonu 4 eşit parçaya bölün ve üzerine tuz döküp mutfağın ortasına koyun! Sonuçları sizi şaşırtacak.

Limonun sağlığa faydaları kuşaklardan beri bilinen bir şeydir. Yüksek tansiyon, solunum bozuklukları, yanık, obezite, iç kanama, diş problemleri, ateş, kabızlık, hazımsızlık, boğaz enfeksiyonları tedavilerinde limon kullanılır. Ayrıca saç ve cilt bakımında da limon önemli bir katkı sağlamaktadır. Bunların dışında, eski çağlardan beri terapatik özelliği olduğu bilinen limon, bağışıklık sitemini güçlendirir, mideyi ve kanı temizler.

Bununla birlikte hepiniz, limonların mutfaktaki kötü kokuları giderdiğini biliyorsunuz fakat mutfaklarda üreyen mikropları ve bakterileri etkili bir şekilde yok edebileceğini bilmiyor musunuz? 

Yapılışı:

  • Limonu 4 parçaya kesmelisiniz,
  • ancak hepsi birlikte değil, limonlar birbirinden ayrılmasın alt kısmını tam kesmeyin…
  • Sonra limonun üzerine biraz tuz serpip mutfağa bırakın.

Bu işlem kötü kokuları azaltır ve hoş bir koku bırakır. Ayrıca, mutfağı zararlı bakterilerden arındırır. Bu işlemi salgın hastalıkların çoğaldığı zamanlarda birkaç haftada bir yapmak evinizde çocuk ve direnci zayıf insanların hastalanmasını gözle görülür şekilde azaltacaktır.

Öte yandan, limonları, tehlikeli bakterilerle dolu temizlik malzemeleri yerine dezenfektan hazırlamak için kullanabilirsiniz. 3 limon alıp suyunu sıkıştırıp biraz tuz ve sabunla karıştırın. Ardından, karışımı bir şişeye doldurun ve evi dezenfekte etmek için kullanın. Bakteri, mikrop ve virüsleri etkin bir şekilde yok edecektir…

Hazımsızlık ve Kabızlığa Faydaları: Limon suyu hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Bir bardak suya karıştırılmış birkaç damla limon hazımsızlığa karşı etkilidir. Dikkat edin, limon sütle karıştırılmaz. Limon kan temizleyici özelliğinden dolayı öğle ve akşam yemeğinden sonra iyi bir içecektir, taze limon sodaya karıştırılarak tüketilebilir. Limonata olarak hazırladığınızda daha fazla verim almak için karışıma, ezilmiş rezene tohumu, nane yaprakları hatta bal ekleyebilirsiniz. Özellikle akşam yemeklerinden sonra hazımsızlık sorunu yaşıyorsanız limonata veya limon suyu hazımsızlığı gidermek için önemli ölçüde yardımcı olabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.