Kemiklerin en büyük düşmanı

A+
A-
Kemiklerin en büyük düşmanı

*Genel olarak pek çok insan kolanın ve kafeinin zararlarını görmezden geliyor. Biz de bu yazımızda size sadece 1 bardak içtiğinizde olanları ve kemiklerdeki değişimi anlatacağız. Ama en önemli sorunu sona sakladık. Lütfen adım adım okuyarak kendiniz bu yazıdaki kişinin yerine koyun. Anlatım dilini mümkün olduğunca samimi tuttuk ki herkes tarafından paylaşılsın.

İnanamayacaksınız!

*Bir bardak içtiğimiz zaman ilk 10 dakikada 10 tatlı kaşığı şeker, kana geçer. Yani günlük alınması gereken limitleri çoktan geçtik bile. Ayrıca gün içinde birçok besinde de şeker olduğunu unutmayın. Ayrıca içeceğe lezzet tadını veren fosfor da girdi vücuda… Şeker tadını bastırıyor bu fosfor. Yoksa çaya 30-40 şeker attığınızı düşünün, içebilir misiniz tabi ki hayır.
20. dakikada kan şekeri aniden yükselir, buna karşılık olarak da insülin hormonu yükselir. Aldığınız şeker direk kana geçti bile. Karaciğerde şeker yağa dönüşecek ve karaciğer yağlanması dediğimiz sorun oluşacak. Pek çok sağlık sorununun kapısını araladınız bile

*40. dakikadan sonra kafeinin tümü kana geçer ve da bu kan basıncını yükseltir. Beyin adenosinin hormon reseptörlerini uyuşturmaya başladı. Artık uyuşturucu almış gibi enerjiksiniz. Aslında vücudunuz yoruluyor fakat yorgunluk hissi oluşmadığı için hareket etmeye, yerinizde durmadan zıplamaya devam ediyorsunuz gibi düşünün.
45. dakikadan sonra beyinde dopamin yapımı artar. Dopamin, mutluluk hormonudur ve yoğun enerjiyle devam eder. Bu beyinde eroine benzer bir etkidir. 1 saati deviriyoruz.

*60-90 dakika sonra ani halsizlik hissi başlar. Acıkma hissi, huzursuzluk, ellerde titreme ve ardından kola ve tatlılara saldırılır. Çünkü o yüklü enerji hissine artık bağımlılık başlamıştır. Beyinde meydana gelen dopamin mutluluğuna bağlılık başlamıştır. Bu bir kısır döngüye dönmüştür.

*Buradan sonrası çok önemli , çünkü buraya kadar bilgileri televizyonlarda pek çok doktor dile getirdi. Yani özetle kişiler buna hapsolmuştur, kola içme isteği zamanla size uğrayacaktır… Ama artık kemikleriniz de eskisi gibi değil
Evet en etkili yerini sona sakladık.

Kemik erimesi başlıyor…

Kemik erimesi başladı, kemiklerinizin içinde bulaşık süngerinde olduğu gibi boşluklar vardır. Sizin o boşluklarınız artık çok daha büyük! Bu da ne demek biliyor musunuz, en ufak bir darbede kemikleriniz kırılacak. Yaşlanmış gibi iskeletiniz içe çökecek. Kambur olacaksınız, eklemleriniz ağrıyacak, hareket kabiliyetiniz kısıtlanacak.
Simdi özetleyelim eğer şekerli gazlı içecek içersek ne olur: karaciğer yağlanması başlar, arkasından göbek yağlanması, bel çevresi genişliği ve memelerin büyümesi artar. Şeker hastası olursunuz. Kemikleriniz erir. Kısacası yaşayan ölüler olursunuz.

Lütfen bu haberi mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırın ve asitli gazlı şekerli içecek içerken bir kez daha düşünün.  Sağlık dolu güzel günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.