Bu kolay basit yöntemle 15 dakikada sinüsleri rahatlatın

A+
A-
Bu kolay basit yöntemle 15 dakikada sinüsleri rahatlatın

Sinüs enfeksiyonları korkunçtur ve bazı durumlarda dayanılmayacak hale gelebilir. Neyse ki bizim için, sinüslerimizi temizleyebilecek çeşitli doğal yöntemler vardır.

Sinüs enfeksiyonlarının tıbbi terimi Sinüzittir; Burun boşluklarının yanı sıra sinüs iltihaplarını tanımlamak için kullanılır. Bu, etkilenen kişinin nefes almasını zorlaştıracak çok ciddi bir sorundur. Genellikle mantar, bakteriyel, alerjik bir enfeksiyonun neden olduğu bir konudur.

Sinüs enfeksiyonunuzu henüz erken safhalarda iken yakalarsanız, doğal olarak tedavi ederek bir antibiyotik kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Sinüs enfeksiyonlarınızı tedavi etmek için atmanız gereken ilk adım gevşeme. Kendinizi fazla zorlamamalısınız. İltihapın sulu kalmasını ve bol miktarda su içmesini sağlamalısın. Burun durulama ve buharlar ağrıyı azaltmaya ve iltihapı yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

Elbette, semptomlarınız kalıcıysa veya fazla ateşiniz varsa, bir doktor görmekten çekinmeyin. Bir doktorun ne zaman gerekli olduğunu bildiren birçok işaret vardır. Eğer gözlerinizin etrafında şişlik veya ağrı hissetmeye başlıyorsanız, çift görme veya şişmiş bir alnınızı varsa lütfen bir doktora görünün. Bu yazımız evde sinüs için en iyi tedavi yöntemidir.

Sinüs enfeksiyonuyla mücadele etmek için elma sirkesini ılık su ve bal ile karıştırın. En iyi sonuç almak için, günde 3 kez karıştırıp için, bu tıkanıklığı çabucak parçalayacak ve sinüs işlevinizi geliştirecektir.

Pratik Tarif:

Hastalığın ilk belirtilerini gördüğünüz anda 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesini, bir bardak kadar suya koyup biraz da ham-çiğ bal ekleyerek bunu günde 3 kere kullanabilirsiniz. Elma sirkesi sinüzit tedavilerinde mucizeler yaratmaktadır.

Sinüsler üzerine basınç noktaları kullanarak sinüs enfeksiyonu semptomlarınızdan bazılarını hafifletebilirsiniz.

Aşağıdaki masaj teknikleriyle sinüsleri rahatlatın.(aşağıdaki resme tıklayıp masaj tekniklerini öğrenin)

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.