Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

Yüzlerce yıldır insanlar temizlik amacıyla evlerinde tuz kullandı. Bu eşsiz madde toksik etkilere neden olmaz ve bu da insanların evlerinde bulunan farklı şeylerin dezenfeksiyonu ve temizlenmesi için ona güvenmelerinin nedeni olmuştur.

Bugün, tuz çok ucuz ve özellikle ticari temizlik ürünlerinin zararlı kimyasal maddeler içerdiğini bildiğimiz için tuzu temizlikte kullanmamamız için hiçbir neden yok.

İşte tuzun mucizevi faydaları: 

Tuz Karıncaların Yayılmasını Önler

Karıncalarınızı kapılarınızdan, pencerelerinizden ve depo dolaplarınızdan korumak için doğal bir yol arıyorsanız, tuza güvenebilirsiniz. Karıncaların ev / mutfağınıza girmek için kullandığı pencerelere ve diğer alanlara biraz tuz serpin. Tuzu bu şekilde kullanırsanız, evinizdeki nem seviyesini de düşüreceksiniz.

Doğal Bakır, Gümüş ve Pirinç Parlatıcı Olarak Tuz

Gümüş, bakır ve / veya pirinç süslemeleriniz varsa, kesinlikle onları her seferinde tuzla temizlemeniz gerekecektir. Bakım yapılmadan bırakılırsa, renk kaybetme eğilimi gösterirler. Bu sorunu önlemek için tuz kullanabilir, çünkü bu etkili ve basit bir çözümdür. Sadece tuz ve elma sirkesi içeren bir karışım oluşturun ve parlaklaşana kadar yüzeyleri silin. Bu doğal karışımın yardımıyla kir ve lekeleri giderirsiniz.

Eviniz ve Aracınız İçin Doğal Temizleme Maddesi Olarak Tuz

Birkaç çorba kaşığı tuz ve bir galon yaklaşık  2-3 litre su alın ve karıştırın. Pencereleri temizlemek ve kalıcı lekeleri ortadan kaldırmak için bu karışımı kullanabilirsiniz. Cilalayın ve doğal görünümlerini elde edene kadar  pencereleri temizleyin. En iyi yanı, elde ettiğiniz parlaklıkların uzun süre sürecek olmasıdır. Buna ek olarak, otomobilinizin camlarını temizlemek için aynı çözümü kullanabilirsiniz.

Lavabonun tıkanıklığını giderip Tekrar Parlatacak

Biraz sıcak suya 1 yemek kaşığı su dökün doğrudan mutfağınızda veya lavabonuzda kullanın. Tıkanma ve aşırı kokuya neden olan gres birikimi tuz ile çözülür.

Cildinizi Gençleştirin

Ayrıca, muhteşem bir gençleştirici banyo fırçası oluşturmak için tuz kullanabilirsiniz. Tuz ve lavanta yağını veya zeytinyağını birleştirin. Bu çözümü vücudunuzda kullanın, birkaç dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Tuz sayesinde, cildiniz daha genç gözükecek ve hızlı ve etkili şekilde ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Perdelerinizin ve Halılarınızın Renklerini Tazeleyin

Evinizdeki kilim ve perdelerin renklerini canlandırmak ve onları yeni gibi yapmak istiyorsanız, bu tuz esaslı çözümü kullanabilirsiniz. Sonuçları görmek için yalnızca bir yıkamaya ihtiyacınız olacaktır. Bir bez alın ve tuzlu suya (konsantre) yerleştirin. Bundan sonra halı, kilim ve perdeleri bu suya batırılmış bezle ovun. Birçok kişi bu çözeltinin ticari deterjanlarla çıkarılamayan kir ve lekeleri kaldırabileceğini iddia ediyor.

Diş Tedavisi

Diş ağrıları veya ağız yaraları ile uğraşıyorsanız, biraz tuzlu ılık suya koyun, tuzun çözülmesi için bir dakika bekleyin ve ağzınızı bu solüsyonla yıkayın. Bu tamamen doğal bir gargara mükemmel sonuç verir.

Diş Beyazlatma ve Ağıza Sağlik Bakimi

Diş beyazlatma için bir karışım oluşturmak için eşit miktarda kabartma tozu ve tuz alın. Bu karışımı günün herhangi bir saatinde kullanın. Dişleriniz doğal parlaklığını geri getirir.(hassas dişlere önerilmemekte)

Giysilerinizin Küçülmesini engellemek için

Kıyafetlerinizin küçülmesini önlemek için son yıkamada bir miktar tuz dökün. Güneşli bir günde kıyafetlerini kurutmanız durumunda bu özellikle yararlıdır. Elbiseleriniz mükemmel temizlikte ve yumuşak olacaktır.

Lütfen paylaşalım sağlıcakla kalınız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.