Negatif Enerji Evinizden Nasıl Atılır

A+
A-
Negatif Enerji Evinizden Nasıl Atılır

En korunaklı ve rahat hissetmeniz gereken yere ev denir. Bununla birlikte, negatif enerji ile evinizdeki  duygularınız ve sağlığınız üzerinde fiili bir etkisi vardır. Bu enerji gözle görülür değil, fakat somurtkanlık gibi iç duygularınızın durumu üzerinde ev enerjisi etkisi hissedilir. Bu negatif enerji, enerjinizi düşürebilir, güveni kopartabilir, rüyalarınızı engelleyebilir, hayal gücünüzü kısıtlayabilir ve yeteneklerinizi dağıtabilir.

Negatif enerji de aile ilişkileri üzerinde bir etkiye sahiptir. Aile üyeleri arasındaki uyuşmazlıklara katkıda bulunabilir. Böyle durumlarda yaşamak endişe ve strese  neden olur. Her ne kadar enerjiler daima kalıcı olmasada  pozitif enerjiyi baskılayarak evinize mutluluk verebilirsiniz. Negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için birçok şey yapılabilir, bunları size anlatacağız.

1.Temizlik

Düzenli bir odaya girdiğinizde kendinizi iyi hissediyorsunuz değil mi?, Kirli ve dağınık bir odaya girdiğinizde tersine dönüyor bu durum. Bu oluyor çünkü bu karmaşa tüm olumsuzluğu çekiyor.Her temizlediğinizde odanızdaki negatif enerjiyi kaldırırsınız. Negatif enerjiyi uzak tutmak için evinizi veya çalışma alanınızı temiz tutmanızın nedenlerinden biri de budur.

2.Adaçayı

Bu, negatif enerjiyi uzaklaştırmanın en eski yollarından biridir. Bu eski gelenek Yerli Amerikalılar arasında çok popüler. Bu iş için en uygun ot, adaçayıdır. Adaçayı yakıldığında, pozitif olanları nötralize eden havada negatif iyonları deşarj eder.Negatif iyonlar aynı zamanda refah ve zihinsel netlik hissinizi geliştirir. Daha fazlası, adaçayı aroması, rahatlatır. Adaçayını hafifçe ucunu yakın evinizde biraz dolaşın kokusu yayılsın.

3.Mobilya yeniden düzenlenmesi

Negatif enerjinin üzerinde durulması gereken konu da zaman zaman mobilyalarınızı yeniden düzenlemeniz kötü bir fikir değildir. Mobilyaların yerlerini yeniden düzenleyerek, evinizdeki negatif enerjiyi dağıtın. Mobilyaları aylık olarak biraz hareket ettirin. Aynı zamanda mekanı ve rahatlığınızı da ön plana çıkarın.

4.Güneş açık ve temiz hava

Güneş ışığının ve temiz havanın kombinasyonu tamamen rahatlattığı doğru. Doğanın ürettiği bu güçlü enerji daima bizi iyi hissettirir. Güneş ışığının ve temiz havanın evinize girmesine izin verdiğinizde, kendilerinin de getirdiği pozitifliğe izin verirsiniz. Sabahın erken saatlerinde pozitif enerjinin girmesine ve dışarı atılmasına izin vermek için pencerelerinizi ve kapılarınızı açın. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Sabahları balkonda bekleyin ve vücudunuzu güneş ışığına ve temiz havaya maruz bırakın. Bu, genel sağlık için iyi olan D vitamini üretiminde size yardımcı olabilir. Güneş ışığı sizi stres ve depresyona karşı rahatlatabilir.

5. Yaşayan bitkiler

Daha önce dediğimiz gibi, olumsuzluğu kırmaya gelince doğa bunu yapmanın yollarını size verdi. Negatif enerjiyi saptırmada çok faydalı olan çok çekici otlar ve bitkiler vardır. Canlı bitkiler ayrıca evinize güzellik ve yeşillik katar. Oksijen sağlanması yanı sıra başka bir fayda da sağlamaktadır. Şanslı bambu, para bitkisi, adaçayı, fesleğen, aloe vera, zambak, biberiye ve yasemin. Bunlar evinizde yaşayabileceğiniz canlı bir bitkilerdir. Bitkinin ölü, kurumuş ve ölmekte olan kısımlarından kurtulmak zorunluluktur. Şans eseri bitkiniz ölürse, hızlı bir şekilde evinizden çıkarın.

BONUS: Ayrıca bazı uçucu yağlarda negatif enerjinizi atmakta yardımcı olur. Lavanta, greyfurt, bergamot, vb.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.