Beyaz Saçladan ve Tüm Saç Sorunlarından Kurtulun!

A+
A-
Beyaz Saçladan ve Tüm Saç Sorunlarından Kurtulun!

Beyaz saçlar, yaşlanmanın ilk belirtisi olarak kabul edilen birçok kadın için kabustur. Bu nedenle, kadınlar beyaz saçları yok etmek için her şeyi denemeye hazırdır. Beyaz saçları kapatan birçok ürün ve saç boyası vardır. Bununla birlikte, etkileri geçicidir ve çok sayıda yan etkileri vardır.

Her şeyden önce, erken çıkan beyaz saçların ve dolayısıyla dökülmenin sayısız nedenleri var. Sağlık koşulları kötü olan ve zayıf beslenen kişilerde erken beyazlama ve saç dökülmesi daha çok oluşur. Örneğin,hormonal dalgalanmalar, sigara, hava kirliliği, stres, uygun olmayan saç ürünlerinin kullanımı, kronik soğuk algınlığı, sinüzit ve tiroit rahatsızlıklarından kaynaklanabilir. Üstelik, düşük melanin miktarının bir sonucu olarak beyaz saçlar ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, iyiden çok zarar veren zararlı kimyasallarla dolu ürünler kullanmak yerine, doğal alternatifler deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey sağlıklı ve besleyici bir beslenme planı yapmak. Ardından bu karışımı kullanabilirsiniz. Sadece 2 malzemeli ve doğaldır.

Beyaz Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Karışımı

İçindekiler:

  • Hindistancevizi yağı (miktar saçınızın uzunluğuna bağlı olacaktır)
  • 3 çay kaşığı organik limon suyu, taze sıkılmış

Yapılışı:

  • İki maddeyi, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırmalısınız.Ardından, karışımı saçınıza uygulayın ve saç derinize masaj yapın. En az bir saat süreyle bekletin. Son olarak şampuanla yıkayın saç tipinize uygun. Haftada bir kez bu tedaviyi tekrarlayın.

Beyaz Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı ve Limon mucize karışımı neden çok faydalıdır?

Kullanan iki madde, çok yönlü faydalı doğanın hediyesidir. Hindistan cevizi yağı, saç dökülmesini tedavi edebilen ve iyileştirebilen anti-mikrobik özellikler, laurik asit ve orta zincirli yağ asitleri ile doludur. Bu nedenle, hindistancevizi yağı, saçlı deriyi değiştirebilir, saç büyümesini teşvik edebilir, saçları güçlendirebilir, hasar görmüş saçları tedavi edebilir ve beyaz saçları doğal rengine çevirebilir. Ayrıca, kepekle mücadele eder ve saçı yumuşacık yapar.

Öte yandan limon suyu, erken beyazlamayı önleyebilir. B vitamini, C vitamini ve fosfor içeriği nedeniyle, limon suyu saçları besler ve beyazları kapatabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.