Saç dökülmesini önleyen karbonat şampuanı tarifi

A+
A-
Saç dökülmesini önleyen karbonat şampuanı tarifi

 

Karbonat neredeyse herkesin mutfağında bulunan ortak bir bileşendir. Çok yönlüdür, böylelikle pişirme, temizlik vb. Için kullanılabilir. Ayrıca, çeşitli sağlık yararları vardır. Yani, saç dökülmesini durdurma ve saç büyümesini teşvik etme kabiliyeti vardır!

Karbonat şampuanı faydaları

Saç Dökülmesini önler

Aslında, karbonat saçlarınızı tamamen doğal olarak temizleyebilir. Ayrıca, yumuşak ve sağlıklı hale getirebilir.Saç. dökülmesini durdurabilir ve saç büyümesini destekleyebilir.

Saç Uzamasını Sağlıyor

Saçınızı toksinler ve kimyasallar yüklenirse saç büyümesini engelleyecektir. Karbonat bu toksinleri kimyasalları yok etmede çok etkili.

Klordan kurtulur

Klor önemli saç hasarıyla sonuçlanabilir. Dahası, saç renginizi de değiştirebilir. Aksine, kabartma tozu saç dökülmesini önleyerek saçınızı ve kafa derinizi kloru ortadan kaldırabilir.

Herhangi bir saç ürünü kalıntısını ortadan kaldırır

Bu madde, aynı zamanda normal saç ürünlerinizden gelen artıkları da ortadan kaldırabilir. Herhangi bir kremi, şampuanı veya saç spreyi kalıntısının saçınızı incelttiğini ve yağlı olmasını sağladığını biliyor muydunuz? Karbonat saçlardaki kalıntıları ortadan kaldırırken parlaklık ve canlılık getirir.

Karbonat şampuanı tarifi

Özellikle, omuz uzunluğunda bir saçınız varsa, 6 çorba kaşığı suya 1 çorba kaşığı karbonat ile karıştırılması önerilir. Ek olarak, bu ev yapımı karbonat şampuanını kuru saçlarda da kullanabilirsiniz.

Elde edilen karışımı saç köklerinden uçlarına ovarak dağıtın.  Sonra, birkaç dakika süreyle saçınızda dağılmasını bekleyin. Ardından, ılık suyla yıkayın.

4 yemek kaşığı suyla 1 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırıp durulamada uygulayabilirsinz. Ekstra bir canlılık getirecek saçlarınıza. Elma sirkesinin kokusunu sevmeyenler içinde birkaç damla lavanta yağı damlatabilir. Lavanta sayesinde hem saçlarınız güzel kokar hem de kokusu sizi rahatlatacak. Gözlerinizle sirke ve karbonatla temasını önleyin.

Karbonat saç dökülmesini durduracak, saç büyümesini destekleyecek ve saçlarınızı canlandıracağından sonuçlara hayran kalacaksınız.

Lütfen bir kez de sevdiklerimiz için paylaşalım.

Sağlıcakla kalın.

Bu yazıya tıklayarak karbonatın çok yönlü kullanımını öğrenebilirsiniz.(her derde deva)

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.