Taze ve parlak bir cilt için Limon ve tuz maskesi

A+
A-
Taze ve parlak bir cilt için Limon ve tuz maskesi

Taze ve parlak bir cilt için Limon ve tuz maskesi

Taze ve parlak bir cilt için Limon ve tuz maskesi ile ölü hücreleri atacaksınız ve pürüzsüz canlı bir cilde sahip olacaksınız. Yüzünüzün mat ve yorgun görünmesinin altındaki temel neden ölü hücrelerin katman katman birikmesi. Tıpkı sokakta bekleyen yeni aracın üzerinin toz birikmesi sonucu kirli durması gibi. Siz de parlak ve yumuşak bir cilt için ölü katmanları atacak bu limon ve tuz maskesini denemelisiniz.

Taze ve parlak bir cilt için Limon ve tuz maskesi nasıl yapılır

Limon maskesi tarif:

Öncelikle bir limon ve biraz tuza ihtiyacınız olacak. Bir dilim limona tuz dökün ve önceden su ile iyice yıkanmış cildinize tuzlu limonu hafif hafif masaj şeklinde uygulayın.Ortalama 5 dakika süren bu fırçalama işleminden sonra su ile durulayın 15 dakika bekleyin. Şimdi ikinci kısıma geçebiliriz.

Pirinç unu alın ve bal – limon suyu ile güzelce karıştırın. Yüzünüzü sıvayacak şekilde karışımı göz kararı ayarlayın. Fazla katı olduysa eğer su ile seyreltmek gerekir. Şimdi bu maskeyi de yüzümüze uyguluyoruz ve 15 dakika kurumasını bekliyoruz. Süre dolunca bol su ile duruluyoruz ve her zaman kullandığınız nemlendiriciyi yüzümüze sürüyoruz. 1 saat içinde yüzünüzün parladığını, taze ve fresh bir görünüme sahip olduğunu, en önemlisi ölü hücrelerin temizlendiğini göreceksiniz.

Aradaki farkı anlamak için işlemi uygulamadan önce ve sonra fotoğraf çekerek karşılaştırabilirsiniz.

Herkesin faydalanması için bir kez paylaşalım.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.