60 Gün Boyunca Her Gün Hindistan Cevizi Yağı Tüketti. Beynine olanlara inanamayacaksınız!

A+
A-
60 Gün Boyunca Her Gün Hindistan Cevizi Yağı Tüketti. Beynine olanlara inanamayacaksınız!

Amerikalı doktor Mary Newport tıp dünyasına çığır açacak bir buluşa imza attı. Newport, Hindistan cevizi yağının Alzheimer hastalığına tedavisinde kullanılabileceğini öne sürdü. Eğer önerisi işe yararsa, Alzheimer dahil diğer beyinle alakalı hastalıklar tarihe karışacak.

Alzheimer hastalığı Dr. Mary Newport’un hayatında önemli bir yer teşkil ediyor. Eşi Steve’e 15 yıl önce Alzheimer teşhisi koyulduğundan beri eşi gözünün önünde eriyip bitiyor.

Hastalığın etkilerini azaltmak için ilaç tedavisine başlamış. Ancak Mary’nin dediğine göre ilaçların yan etkileri çok kötüymüş. Eşi Steve fiziksel olarak iyi durumdayken ilaçları kullanmaya başladıktan sonra depresyona girmiş.

Keton cisimleri de beynin daha fazla enerji üretmesine yardımcı olur. Alzheimer tedavisindeki asıl amaç da beynin daha fazla enerji üretmesini sağlamaktır.

Hindistan cevizi yağında orta zincirli trigliserit bulunur. Yine Hindistan cevizi yağı sindirimi en kolay besinlerdendir. Mary kaybedecekleri hiçbir şey olmadığını düşünerek eşine Hindistan cevizi yağı yedirmeye başladı. Her sabah ve her akşam bir yemek kaşığı yedirttiği eşinin hareketlerini gözlemlemeye başladı.

60 gün sonunda Mary, eşinin çok daha iyiye gittiğini gözlemledi. Steve daha konuşkandı, daha fazla gülümsüyordu ve daha az unutuyordu. Bir yıl sonra ise bambaşka birisi haline geldi. Daha önce hatırlayamadığı insanları hatırlamaya başladı. Konsantrasyonu arttı ve daha atik birisi oldu. Artık hayatını eskisi gibi yaşayabiliyordu.

Mary, “Eşimin iyileşmesinden dolayı çok mutluyuz. Hindistan cevizi yağı, Alzheimer’ını bitirecekse ya da en azından yavaşlatacaksa her gün bir kaşık denemeye değecektir” dedi.

Aşağıda Steve’in çizdiği üç farklı saat göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mary, eşinin üzerinde yaptığı deneyin sonuçlarını bir makalesinde yayınladı. Tedavi yöntemi bazı bilim adamları tarafından eleştirilse de birçok Alzheimer hastası kendi kendine bu tedavi yöntemini denemeye başladı. Deneyenlerin çoğunluğu ise Hindistan cevizi yağının işe yaradığını söyledi. Bu vesileyle bilim adamları da bu tür diyetlerin beyine olan etkisi üzerine daha fazla araştırma yapmaya başladılar.

Hindistan cevizi yağı sayesinde Steve’in durumu gözle görülebilecek seviyede düzelti. Mary, diğer hastaların da aynı tedavi yöntemini kullanabileceğini düşünüyor.

MARY VE STEVE

MUTLAKA AŞAĞIDAKİ YAZIYI DA OKUYUN LÜTFEN PAYLAŞALIM

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.