48 saatte kanserli hücreleri parçalıyor!

A+
A-
48 saatte kanserli hücreleri parçalıyor!

İçindekiler

  • 1 bardak içme suyu
  • ½ çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)

Hazırlama

1. Suyu hemen kaynar sıcaklığa kadar ısıtın.
2. Zerdeçayı bir kupaya koyun.
3. Ilık suyuda iyice kaybolana kadar yavaşça karıştırın.
4. Tat eklemek için istenirse bal ekleyin.

Zerdeçal suyu ile yapılan bu tarif, güne sağlıklı başlamak için harika bir yoldur. Lezzetli fırında pişmiş yemeğin içine biraz zerdeçal ekleyebilirsiniz; ayrıca zerdeçal ile, sivilceleri azaltan canlandırıcı bir yüz maskesi oluşturmak için yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Zerdeçal ile  aynı zamanda gün boyunca daha sağlıklı, daha mutlu ve daha enerjik olmanızı sağlayabilirsiniz.

Zerdeçal, Curcuma longa bitkisinin kurutulmuş, toz haline getirilmiş köklerinden gelen bir baharattır. Geleneksel olarak eski Çin ve Hint kültürlerinde bir ilaç olarak kullanılır ve modern araştırma, zerdeçalın güçlü şifa özelliklerine sahip olduğu fikrini desteklemektedir. Zerdeçalı yemeklerinize ekleyerek tabiki yarar sağlarsınız fakat bu verdiğimiz tarifle zerdeçalın faydalarından daha çok yararlanırsınız.

Her sabah zerdeçalı bu karışımı içerseniz, şu faydaları kazanırsınız!

  • Zerdeçaldaki lipopolisakkaritler bağışıklık sistemini güçlendirir, bu da soğuk algınlığı, grip veya başka kötü enfeksiyon riskini azaltır.
  • Zerdeçalın antibakteriyel etkileri aynı zamanda iyileşme sürecinizi hızlandırmaya, çabuk iyileşen kesikler olur ve yaralara yardımcı olacaktır.
  • Zerdeçallı su iltihaplanmanın derideki dokulara zarar vermesini durdurur, bu nedenle eklem ağrısı ve artriti önleyebilir veya rahatlatabilir.
  • Zerdeçal, radyasyona maruz kalmanın neden olduğu tümörleri önlemenin en iyi yollarından biri olduğu için kanser riskinizi önemli ölçüde düşürebilirsiniz.
  • Kardiyovasküler hastalık ve inmelere yol açan kolesterol düzeylerini düşürün.
  • Şeker hastalığına faydalı. Zayıflamaya yardımcı.

 

Her Kanserde Etkili! (Dr. Ümit Aktaş’ın bir yazısından alıntı)
Aslında, hedefe yönelik moleküler kanser tedavisi bugün onkolojide çok sık kullanılan bir teknik. Ancak alışılmadık olan, bu teknikte doğal maddelerin kullanılması. LaValley, “Bu yeni bir yaklaşım” diyor. “Öyle ki zaten kullanılan bu maddelerin anti-kanser etkisi olduğunu kanıtlayan birçok klinik çalışma mevcut ama bunlar daha önce hiç hedefe yönelik moleküler tedavi teknolojisi ile birlikte kullanılmamışlar.”
Bu çalışmanın en heyecan verici, en ilginç yanı ise kansere karşı zerdeçaldan elde edilen kurkumin maddesinin hemen hemen her kanser türünde etkili olduğuna dair birçok bulgu elde edilmesi. İlginç, çünkü kanser birçok farklı moleküler patoloji sergiler. Yani tek bir bitkisel ekstrenin bu farklı yapıların çoğunda işe yaraması pek alışıldık bir durum değil. Dr. LaValley bu sonuca nasıl vardığını ve zerdeçal faydalarını şöyle anlatıyor: “Zerdeçaldan elde edilen kurkumin ile ilgili en etkileyici şeylerden biri hem çok güçlü antienflamatuar etkiye sahip olması hem de birçok moleküler hedefte aktif olması. En harikası da sağlıklı hücreleri etkilememesi, yani sadece kanser hücrelerini hedef almasıdır.”

Lütfen bu faydalı yazıyı her okuyan paylaşsın.

Sağlıcakla kalın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.