Sadece 5 Dakikada İstenmeyen Tüyleri Sonsuza Yok Edin!

A+
A-
Sadece 5 Dakikada İstenmeyen Tüyleri Sonsuza Yok Edin!

Vücudunuzun belirli bölgelerinden vücut kıllarından kurtulmak ister misiniz? Çoğu insan gibi, özellikle de kadınsanız, cevabınız muhtemelen ‘EVET’! Neyse ki, bu yazı size basit malzemelerle sonsuza dek istenmeyen tüyleri nasıl kaldıracağını gösterecek.

Yüz, el, ayak ve sırt üstündeki istenmeyen ve aşırı vücut kılları, insanların günlük olarak karşılaştığı en büyük  sorunlardan biridir. Bazen bu, kendi imajını ve benlik saygısını da etkiliyor olabilir.

Vücut kıllarının aşırı büyümesinin en yaygın nedenleri hormon dengesizliği, bazı ilaçlar, düzensiz dönem veya gebeliktir.

Lazer gibi yöntemler pahalı hem de kalıcı çözüm değil.

Öte yandan, vücut epilasyonu için bazı eski ev tedavileri de bulunmaktadır. Verimli olmalarının yanı sıra, doğal malzemeler gerektirdiği için de ucuzdurlar.

İstenmeyen Tüyleri Sonsuza kadar Yok eden  Tarif

Bu doğal epilasyon tedavisi için, sadece iki madde ve beş dakika gerekir.

Malzemeler

  • Kestane Unu (Aktardan alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz)
  • Toz Şeker
  • Kil
  • Azıcık Zeytinyağı, Krem ya da Su (Kıvam vermek için)
  • Türk Kahvesi

Tüy Dökücü Krem Yapımı:

Kasemize eşit miktarda kestane unu, toz şeker, kil ve kahve koyuyoruz. Kestane ununu aktardan alabilir ya da evde kendimiz hazırlayabiliriz. Karışımımıza kıvam vermek için azıcık zeytinyağı ekliyoruz. Zeytinyağı yerine krem ya da su da ekleyebiliriz. Bulamaç kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Haftada bir kez uygulamaya devam ediyoruz.

Uygularken güçlü bir masajla uyguluyoruz ve istersek beş on dakika sonra sıktığımız bir limonun kabuğunu cildimize sürüyoruz. Böylece tüylerimiz azalır ve tekrar çıkmazlar.

Uyguladığımız bölgede kıllar olacağı için canımızı biraz acıtabilir ve kan dolaşımı sağlandığından dolayı cildimiz kızarabilir.

Kullandığımız bu karışım kıllarımızın kökünü kurutmaz fakat kıllarımızın güçlü çıkmasını engeller ve tüylerin dökülmesini sağlar. Ayrıca cildi de güzelleştirir.

Özellikle yaşı küçük olan çocuklarımızda fazla tüylenme varsa bu bitkisel tüy dökücümüzü rahatlıkla uygulayabiliriz. Sağlıksız ve kimyasal ürünler kullanmak yerine bitkisel tüy dökücümüzü kullanabilir ve sağlığımızı kaybetmeden istenmeyen tüylerimizden kurtulabiliriz.

Lütfen herkesle paylaşalım herkes faydalansın.

Sağlıcakla kalın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.