Sadece 1 yemek kaşığı alın tiroidinize ve vücudunuza olanlara inanamayacaksınız!

A+
A-
Sadece 1 yemek kaşığı alın tiroidinize ve vücudunuza olanlara inanamayacaksınız!

Düşük aktif tiroid, hipotiroidizm olarak bilinen sonuca neden olur. Bu da vücudun tüm işlevlerini bozar. Muhtemelen hindistancevizi yağının inanılmaz faydalarından bazılarını duymuşsunuzdur. Hindistan cevizi yağı, yetersiz bir tiroid ile ilişkili sorunların giderilmesine yardımcı olabilir.

Hindistan cevizi yaginin tiroid problemleri için yararlari, kendine özgü orta zincirli yağ asitlerinden kaynaklanmaktadır. Sağlığa bir çok faydası vardır.

 Hindistancevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Tiroid ile ilgili problemler için doğal hindistancevizi yağı kullanın. Her gün yaklaşık 1 çorba kaşığı tüketilebilir. Sıcak çay, kahve ya da süt için ekstra doğal hindistancevizi yağı eklemeyi deneyin, günlük porsiyonda kullanarak, püre haline getirin ya da bir salata üzerine serpin.

Hindistancevizi yağı faydaları nelerdir?

  1. Kilo Kaybı Sağlar

Açıklanamayan kilo alma, en yaygın olanı ve belki de düşük tiroid hormonlarının en sinir bozucu semptomlarından biridir. Çünkü tiroid hormonları vücudun metabolizması üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Journal of Nutrition’da yayınlanan bir araştırma, orta zincirli trigliseritlerin(Hindistan cevizi yağında olan) kilo vermeyi kolaylaştırabilecek daha yüksek doygunluk etkisi olduğunu gösterdi.

  1. Metabolizmayı Artırır

Bozuk tiroid, vücuda hiçbir enerji bırakmadan sürekli yorgunluğa neden olabilir. Hindistan cevizi yağındaki orta zincirli yağ asitleri, yağların enerjiye dönüşmesine yardımcı olmak ve metabolizmayı güçlendirmek için çalışır. Yutulduğunda, hindistancevizi yağı içerisindeki laurik asit, metabolizmanın yanı sıra bağışıklık sistemini de geliştirir.

  1. İltihapa Karşı Savaşıp kas ve eklem ağrılarını giderir

Bir tiroid rahatsızlığından mustarip olanlar, genellikle, dengesiz hormon seviyelerinden kaynaklanan iltihaplanma nedeniyle kas ve eklem ağrısı yaşarlar. Hindistan cevizi yağı doğal olarak iltihaplanmayı bastırır ve dokuları onarmaya yardımcı olur, böylece iltihaplanmayı azaltmak ve ağrı ile mücadele etmek için hipotiroidi tedavisinde oldukça etkili olur.

  1. Kabızlığı Azaltır

Düşük tiroid hormonları sindirim sistemi, ince bağırsak ve kalın bağırsak gibi vücudun fonksiyonlarını yavaşlatır. Bu durum, aynı zamanda, sindirim sistemine giden kasların kasılmasını zayıflatarak kabızlığa neden olur. Hindistan cevizi yağındaki orta zincirli yağ asitleri bağırsak hücrelerinin hareketlerini uyarması için gerekli enerjiyi sağlar ve hindistancevizi yağı, işlerin daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için doğal bir müshil olarak iş görür.

  1. Kuru, pul pul dökülen cildi tedavi eder.

Vücutta düşük tiroid hormonları kuru cilde neden olabilir. Yüze sürülerek uygulandığında, hindistancevizi yağındaki yağ asitleri kayıp nemi geri kazandırmaya ve cildin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

  1. Saç Dökülmesini Önler

Bir tiroid rahatsızlığı saç follikülleri de dahil olmak üzere vücudun birçok bölümünü etkileyebilir. Hindistan cevizi yağı içerisindeki laurik asit, saç dökülmesini azaltmak için sağlıklı ve güçlü kalması için gereken proteinleri saçlara verebilir.

Lütfen paylaşalım

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.