SADECE MUTFAĞINIZDA OLAN 1 MALZEMEYLE GÖZENEKLERİ YOK EDİN!

A+
A-
SADECE MUTFAĞINIZDA OLAN 1 MALZEMEYLE GÖZENEKLERİ YOK EDİN!

Gözenekler bazı nedenlerden dolayı açık ve çirkin gözükebilir. Bu durum arındırma tedavisi yapılmadığı için, kötü cilt bakımından, genetik özelliklerden, aşırı güneşe maruz kalmaktan, siyah nokta oluşumundan, veya dengesiz bir diyetten vs. kaynaklanabilir. Bu makalede sizlere daha güzel bir cilt için gözenekleri küçültmede faydalanabileceğiz doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Buz

Bir kaç tane buz küpünü alın ve 30 saniye kadar -cildinizi yakmasın- doğrudan yüzünüze uygulayın. Anında sıkılaşmayı hissedeceksiniz. Banyodan sonra uygulamak için dört dörtlük.

Sodyum bikarbonat (karbonat)

Eşit miktarda su ve sodyum bikarbonatı macun haline gelene kadar karıştırın. Yüzünüze 30 saniye boyunca dairesel masaj ile uygulayın ve soğuk su ile durulayın. Üç hafta boyunca her gün tekrarlayın.

Portakal suyu

Bu gözeneklerin çirkin görüntüsünü ortadan kaldırmak için çok ekonomik bir yöntem. Tıkanık gözenekler protakalın içindeki nitrik asit sayesinde temizlenir. C vitamini cildi sıkılaştırır. Portakalı sıkın ve bir pamuğu suyuna batırıp cildinize uygulayın. Bir diğer yöntem ise portakalı kesip cildinize uygulamak. Her iki yöntemde de 5 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu yöntem cildinizde pulların belirmesine sebep olabilir, bu yüzden gün içinde veya dışarı çıkmadan önce uygulamayın. Gece yapmanız daha uygun olur.

Yulaf maskesi

Bir kap yulafı mikserden geçirin. Toz haline gelene kadar karıştırın. Ilık bir kap suya ekleyin ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Cilde uygulayın ve tamamen kuruyana kadar bırakın. Ardından ılık suyla durulayın.

Diş Macunu

En etkilisi! Diş macunu ile siyah noktalardan kurtulma uygulamasına artık geçelim. Önce ılık bir su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından diş macununu siyah noktaların olduğu bölgelere sürün ve macunu elinizle yayın.

Herkesle paylaştığınızdan emin olun.

Birkaç günde tüm kırışıklıklardan kurtaran yoğurt karbonat maskesi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.