MİDE, BEL VE EKLEM AĞRILARINDAN SONSUZA KADAR KURTULUN!

A+
A-
MİDE, BEL VE EKLEM AĞRILARINDAN SONSUZA KADAR KURTULUN!

Mide hastalıkları dünyada olduğu kadar ülkemizde de ciddi bir sağlık problemi. Özellikle mevsim geçişlerinde ve yaz dönemi başlangıcında mide rahatsızlıklarında artmalar yaşanabiliyor. İlkbahar aylarında nem oranında yaşanan değişimler ve güneş ışınlarındaki farklılıklar bu duruma zemin hazırlayabiliyor. Böylece vücutta bazı hormonal düzensizlikler ve kan dolaşımında da değişiklikler meydana gelebiliyor.

Vereceğimiz bu karışım mide sorunlarınızı hafifletecek.

Öncelikle, patates suyu sindirim sistemimizin fonksiyonunu büyük ölçüde iyileştirebilen değerli bir doğal ilaçtır. Midedeki asitlenmeyi azaltmaya ve ülser ağrılarını hafifletmeye yardımı olabilir. Ayrıca, ham patatesin veya siyah noktalı patateslerin suyunu asla kullanmamalısınız, çünkü bu tip patatesler zehirli bazı maddeler içerebilirler.

Mide ağrılarını gideren patates havuç suyu kürü

  • 1 küçük patates suyu
  • 1 havuç
  • Bal (tatlandırmak için)

Tarif

Malzemelerin suyunu çıkartın. Ardından tatlandırmak için bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Bal da mideye iyi gelmektedir.

Faydaları

Patates suyunun ikinci en önemli özelliği, romatoid artrit (romatizmal eklem iltihabı), romatizma, bel ağrısı ve daha birçok hastalığı iyileştirebilmesidir. Bu tür bir tedavi açısından patates suyu, adaçayı veya ısırgan otu çayı gibi çeşitli bitki çayları ile birlikte alınabilir. Ayrıca, artrit (eklem iltihabı) ağrıları, temizlenmiş patates kabuklarından yapılan bir çayla oldukça etkili bir şekilde giderilebilir.

Çiğ patates suyu, sürekli baş gösteren migren ve kabızlık için de çok etkilidir. Son olarak, 100-150 gram kadar çiğ patates suyu, sabahları kahvaltıdan 20 veya 30 dakika öncesinde düzenli olarak içildiğinde çok güçlü bir karaciğer temizleyicisi olarak işlev görebilir.  Bazı hastalar, çiğ patates suyunu içmenin egzama, cilt lekeleri, kuru ve kaşıntılı deri ve benzeri cilt sorunlarının düzelmesine yardımcı olduğunu belirtmekteler.

AYRICA MİDE HASTALIKLARINI ONARAN MİDE KÜRLERİNİ OKUMAK İÇİN BU YAZIYI TIKLAYIN.

www.kadindayasam.com özel haberidir aktif link verilmeden kullanılamaz.

Lütfen paylaşalım herkes faydalansın!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.