Bir doktor iddiası: Bu su Kanseri öldürür, şekeri yok eder, Karaciğeri ve kalbi iyileştirir!

A+
A-
Bir doktor iddiası: Bu su Kanseri öldürür, şekeri yok eder, Karaciğeri ve kalbi iyileştirir!

Müthiş faydalı ama tatsız olmakla birlikte, patates suyu sağlık özellikleri ve faydaları için uzun süredir övülüyor.  Çalışmalara göre, patates suyu, kanser de dahil olmak üzere çeşitli hastalık ve durumları tedavi edebiliyor ve organlarınızın hasar görmesinde yardımcı olabiliyor. Başlıca sağlık yararları şunlardır:

Vücut alkalize eder

Patates suyu, vücudunuzun alkalitesini iyileştirebilir ve birçok sağlık problemini önleyebilir. Böyle kanseri yok eder.

Ürik asit düzeylerini düşürür

Meyve suyu, ürik asit seviyelerini vücutta düşürebilir ve iltihaplanmayı önleyebilir, etkili bir şekilde gut ve iltihaplı eklem gibi koşullarla mücadele edebilir. Suyu düzenli olarak tüketmek vücudunuzdaki dolaşımı iyileştirirken eklem ağrılarınızı azaltabilir.

Cildinizi temizler

Cilde sürülerek kullanıldığında, patates suyu cildin tahriş ve iltihabını hafifletebilir ve akne, egzama gibi problemleri tedavi edebilir.

Zayıflamayı teşvik eder

Kahvaltı öncesi bir bardak patates suyu içip metabolizmanızı hızlandırmaya ve kilo vermeye başlatır. Ayrıca mideyi düzeltir.

Karaciğerini temizler

Patates suyunun başlıca yararlarından biri karaciğeri temizleyebilmesidir. Patates suyu, toksinleri karaciğerden temizleyip işlevini geliştirebilen güçlü bir temizleme ajanıdır ve aynı zamanda safra kesesinin işlevini de arttırır.

Ülserleri tedavi eder

Ülserlerden muzdaripseniz, yemeklerden 30 dakika önce su ile seyreltilmiş bir çorba kaşığı patates suyu alın.

Patates suyu nasıl hazırlanır?

Patates suyu hazırlamak için birkaç orta boy patatesleri yıkayıp soyun, daha sonra tüm yeşil kısımları ve atıkları çıkarın. Daha sonra, patatesleri ezin ve meyve suyunu ayırmak için onları keten bir bezle süzün. Uzun bir bardağa dökün tadı kötü gelirse biraz havuç, elma veya limon suyu ile karıştırın.

Ve bu yazıyı sevdikleriniz için de bir kez paylaşın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.