Büyükannem bana bu hileyi söyledi. Sadece 1 Gecede Çatlak Topuklarımı İyileştirdi!

A+
A-
Büyükannem bana bu hileyi söyledi. Sadece 1 Gecede Çatlak Topuklarımı İyileştirdi!

3 adımda ayakları güzelleştiren büyülü terapi

Çatlak topuklar milyonlarca insan için büyük bir baş belasıdır. Çok tatsız görünüyorlar ve enfeksiyonların kaynağı da olabilirler. Sorun kolayca çözülmese de, topuklarınızı yumuşak ve pürüzsüz hale getirecek basit bir 3 adımlı işlem var.

İlk adım

Bir fincan ılık suda 2 çay kaşığı karbonat ve bir tutam tuz ilave etmektir. Çözülene kadar iyice karıştırın, sonra ayaklarınızı 10-15 dakika bekletin. Sonunda bir pomza taşıyla topuğunuza sürüp havlu ile kurutun.

İkinci adım

Ev yapımı bir ölü deri atma işlemi içerir. 2 çorba kaşığı şekeri 2 çorba kaşığı zeytin yağı ile karıştırın ve karışımınızı ayağınızı 5 dakika boyunca pul pul dökmek için etkilenen bölgeye sürtün. 3 basamağa geçmeden önce ılık suyla durulayın.

Son adım

Ev yapımı bir nemlendirici hazırlamayı içerir. Bir kapta sıcak su doldurun, sonra 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı bal ekleyin.  Ortaya çıkan kremi her gece yatmadan önce ayaklarınızın üzerine uygulayın ve daha sonra pamuklu çorap giyin. Bir gecede etkisini göreceksiniz. İşlemi haftada 2 kere yapabilirsiniz. Böylece ayaklarınız sonsuza kadar bakımlı kalacak!

Lütfen sevdikleriniz için de bir kez paylaşın!

www.kadindayasam.com özel haberidir. Aktif link verilmeden kullanılamaz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.