Gerçekten işe yarayan saç dökülmesi için ev ilaçları! Saç kirpik ve kaşları çılgın gibi gürleştirir!

A+
A-
Gerçekten işe yarayan saç dökülmesi için ev ilaçları! Saç kirpik ve kaşları çılgın gibi gürleştirir!

Dermatologlara göre, günde 50-100 saç kaybetmek normal. Ancak, saç dökülmesi gözle görünür hale geldiğinde ve çıplak yamalar ortaya çıktığında, o zaman kellik olarak bilinen durumdan bahsediyoruz.

Çoğu erkek ve kadın 30’lu yaşlarında kellikten dolayı ızdırap çekiyor. Kelliğin nedenleri stres ve yanlış diyetten kaynaklanır. Bu yazıda, evinizde hazırlayabileceğiniz bazı ilaçları sunacağız ve çok faydalı olacak ve saçlarınızın kirpikleriniz kaşlarınızın bir kez daha büyümesini teşvik edecektir.

Soğan ve Sarımsak ile Saç kirpik ve kaş gürleştirme

Günlük pişirirken kullandığımız birçok madde, saçlarımızı büyütmeye teşvik edecek bazı doğal ilaçları hazırlamamıza yardımcı olabilir. Sülfür saç büyümemiz için hayati önem taşıyan kolajen oluşumunu hızlandırır. Kükürt büyük miktarlarda sarımsak ve soğanda bulunur ve saç büyütmesi için tercih edilmesinin başlıca nedeni budur.

Soğanı dilimleyin ve suyunu elde etmek için ezin. Daha sonra saç derinize koyun ve 15 dakika boyunca bırakın, sonra şampuanla yıkayın. Birkaç karanfil, sarımsak koyun ve biraz hindistancevizi yağı ekleyin. Bu karışımı 2-3 dakika kaynatın. Soğumaya bırakın ve kabul edilebilir bir sıcaklığa kadar soğutulduğunda, saç diplerine koyun ve hafifçe masaj yapın. En iyi sonuca ulaşmak için bu tedaviyi haftalık en az iki-üç kez yineleyin.

Hindistan cevizi yağı  ile Saç kirpik ve kaş gürleştirme

Hindistancevizi  bu durumun tedavisinde yardımcı olabilir. Saçların sağlığını korumak ve saç büyümesini teşvik etmeye gelince, hindistancevizi çok etkili bir bileşen. Hindistan cevizi sütü proteinleri, yağları ve demir ve potasyum gibi mineralleri içerir. Bunu düzenli olarak kullanın ve saçınızın kırılmasını azaltır. Hindistan cevizi yağı, saçınızı sıkılaştırmaya gelince çok yararlıdır.Kökten üste doğru daha güçlü olmasını sağlar. Gelecekte düzenli olarak kullanın ve saç dökülmesini önleyin. Bir Hindistan cevizi koyun ve sütü alın. Birazcık su ile karıştırın ve bu bileşimi, aşırı saç kaybını fark ettiğiniz bölgeye koyun. Gece bırakın Sabah yıkayın.

Kına  ile Saç kirpik ve kaş gürleştirme

Kına, saçları daha güçlü ve daha sağlıklı kılmak için Asya ulusları tarafından kabul görüyor. Hardal yağı ile birlikte, özellikleri daha güçlüdür.

60g kına ile beraber bir kutuya 250ml hardal yağı koyun. Karışımı bir ısıya koyun ve biraz ısıtın. Soğumaya bırakın ve kapalı bir kapta saklayın. Düzenli olarak saçınıza uygulayın.

Bu karışımı saçınıza koyun ve kurumasını bekleyin. O zaman soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Parlak saçların olmasını istersen, bunu başarmak için bu kına paketlerini kullanabilirsiniz.

Ebegümeci(hibiskus) ile Saç kirpik ve kaş gürleştirme

 

Ebegümeci ile saç uzatma maskesi nasıl yapılır?

  1. Ebegümeci çiçeği ve yaprağı
  2. Zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı
  3. Yoğurt

Biraz ebegümecini mümkün olduğunca yaprakları ile birlikte alın. Havan kullanarak hamur kıvamına getirin. Daha hızlı ve pürüzsüz bir maske için blender da kullanabilirsiniz. Havan ve blender yoksa merdana ile ezip hamur haline getirebilir veya mikser kullanabilirsiniz. Saçınızın uzunluğu ve gürlüğüne bağlı olarak kullanacağınız çiçek miktarı değişir. Saçınız gür ve uzunsa daha fazla malzeme kullanın.

Bektaşi üzümü  ile Saç kirpik ve kaş gürleştirme

C vitamini ve hücre takviyeleri ile yüklü, kellikten muzdarip insanlar için mükemmeldir. Sadece kafa derisine uygulanmakla kalmaz, sağlığımızı iyileştirmek için de faydalıdır çünkü C vitamini vücutlarımız için çok fazla vitamin gerektirir. Aynı miktarda sıkılmış limon suyu ile bektaşi üzümü iki çorba ezilmiş olarak karıştırın. İyi karıştırın ve kafa derisine koyun ve kurumaya bırakın. Daha sonra ılık suyla durulayın.

Yumurta  ile Saç kirpik ve kaş gürleştirme

Yumurta, bir çok kükürtün yanısıra iyot, selenyum, fosfor, demir ve çinko gibi birçok protein ve mineral içeriyor. Özellikle zeytin yağı ile kombine edildiğinde saç büyümesini uyarır. Yumurtanın beyazını kullanın ve bir çay kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. Bu macunu alıp kafa derinize veya saçınıza uygulana kadar karıştırın. 15-20 dakika bırakın ve daha sonra soğuk suyla veya şampuanla yıkayın.

Kaş kalınlaştırma için en iyi yöntem!

Malzemeler

  • Zeytin yağı
  •  1 diş sarımsak

– Öncelikle 1 diş sarımsağı ikiye bölüp böldüğümüz yeri parmağımızla sıkarak (suyu çıksın diye) bi yarısını bi kaşımıza, diğer yarısını öbür karşımızı sürüyoruz.
– Daha sonra zeytinyağını kızartmadan kısık ateşte ocakta ısıtıyoruz ve ılık bi şekilde sarımsak sürdümüğüz kaşlarımıza sürüyoruz. – Ve tabi yağ bir yere bulaşmasın diye kuruduktan sonra öylece yatıyoruz, hiç su deydirmeden.. Sabah kalktığımızda bu suyla, sabunla yıkıyoruz. Merak etmeyin sabah kalktığınızda koku falan kalmıyor. Zaten zeytin yağı sarımsağın biraz kokusunu dindiriyor.

Bu tarifleri saç kirpik ve kaşlarınız için uygulayabilirsiniz. En iyi sonuçları almak için tedaviyi sürdürün.

Lütfen paylaşalım. Herkes faydalansın.

www.kadindayasam.com özel haberidir. Haberin aktif linki verilmeden kullanılamaz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.