GÖZENEKLERİNİZDEN SONSUZA KADAR KURTULUN! IŞILTILI YILDIZ GİBİ BİR CİLDİNİZ OLSUN!

A+
A-
GÖZENEKLERİNİZDEN SONSUZA KADAR KURTULUN! IŞILTILI YILDIZ GİBİ BİR CİLDİNİZ OLSUN!

Özellikle yüzünüzde cildiniz ne kadar iyi olsa bile, büyük gözenekler görünebilir, cildinizin pürüzlerini gösterebilir. Genişletilmiş gözeneklerin nedeni yağlı deridir ve yaşlandıkça daha da büyür. Bu hem erkeklerde hem de kadınlarda gerçekten stresli olabilir, bu nedenle onları iyileştirecek bazı doğal yollar yazacağız.

  1. Süt Serumu veya Peyniraltı Suyu gözenek maskesi

Süt serumu, açık gözeneklerin boyutunu küçültebilmenin yanı sıra cildinizin pürüzsüzleşmesi için mükemmeldir. Sadece cildinizi gece temizlemelisiniz. Bir peyniraltı suyuna bir pamuk topu ıslatın ve yüzünüzü ovun. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın.

  1. Mayonez gözenek maskesi

İnanılmaz, değil mi? Yok hayır! Mayonez içerisindeki sirke ve yumurta gözenekleri küçültür ve cildi nemli bırakır ve daha sıkı hissedecektir. Bir yemek kaşığı koyun yaklaşık 20 dakika bekletin. Ancak, bu çok yağlı derisi olan insanlar için iyi değildir.

  1. Limon Maskesi gözenek maskesi

Limon suyu karıştırırken biraz su ile limon maskesi hazırlayabilirsiniz. Uygulama için pamuklu bir top kullanın. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve gözlerinizle temas ettirmemeye özen gösterin. Yarım saat sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

  1. Badem Maskesi gözenek maskesi

1/3 su bardağı badem ezin. Toz haline gelmelerinden emin olun. Daha sonra, hamur olana kadar su ekleyin. Maskeyi burnundan başlayıp genişleyen gözenekleri olan bölgelere uygulayın. Onu yarım saat bekletin ve bundan sonra yüzünü ılık suyla yıkayın. Bu yöntemi haftada iki kez tekrarlayın.

  1. Kil maskesi gözenek maskesi

Haftada bir kez kullanın ve mükemmel sonuçlarınız olacak. Kil, gözeneklerden yağ ve kir çıkarır ve onları daha iyi nefes alacaktır. Ekstra yağ emer ve genişleyen gözenekleri azaltır.

  1. Bal, limon, elma ve yoğurt gözenek maskesi

Bu maske yatmadan önce uygulanması harika. Bir elmayı dilimleyin ve bir yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Sonra bir yemek kaşığı . Bal ve limon. Homojen bir karışım elde edilene kadar malzemeleri iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Bu maske cildinizi pürüzsüz ve parlak yapar.

İhtiyacı olan kişiye yardımcı olabileceğinden Facebook’taki Arkadaşlarınız ve Ailenizle Paylaşmayı Unutmayın!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.