Işıl Işıl Parlayan Muhteşem cilt için patates limon buz maskesi

Işıl Işıl Parlayan Muhteşem cilt için patates limon buz maskesi

Muhteşem cilt için patates limon buz maskesi

Göz halkaları ve diğer cilt sorunları, pahalı ve kimyasal dolu kozmetik ürünlerin tersine, bazı doğal ve ev yapımı karışımlar ile geçirmek mümkün. Cilt lekelerinin azalmasının ve yok olmasının en etkili yolu meyve ve sebzelerin suyunun dondurulması ile oluşan buz küpleri.Biraz şaşırtıcı fakat deneyince göreceksiniz ki biraz patates suyu ve limonla yapılan karışımı buz küpleri şeklinde cildinize sürdüğünüzde cilt lekeleri, kararmalar, siyahlıklar yok olacak.

Limon suyunun artık cilt beyazlatıcı etkisini biliyorsunuz bu sefer patates suyunu ekleyerek oldukça etkili bir karışım elde ediyoruz.

Muhteşem cilt için patates limon buz maskesi malzemeleri

  •  1 adet orta boy patates
  • yarım su bardağı kadar nar taneleri
  • 1 adet buz kutusu, yarım limon suyu

Muhteşem cilt için patates limon buz maskesi yapılışı

Önce patatesi yıkayın ve dikkatlice soyun. Kabuklarını fazla derin kesmeyin. Daha sonra patatesi rendeleyin ve üzerine nar tanelerini ekleyin. Bir yemek kaşığı da su ekleyin. Katı narinciye sıkacağından geçirin ve homojen sıvı elde edin. Üzerine de yarım limon suyunu ekleyip karıştırın. Karışımımız hazır. Buz kutusuna bu karışımı doldurun ve buzluğa atın.

Muhteşem cilt için patates limon buz maskesi kullanımı

 Buz küpünü alın ve cildinize yumuşak hareketlerle leke olan bölgeye uygulayın. buz eriyince parmaklarınızla cildinizi (özellikle lekelerin olduğu bölgeyi) yuvarlak hareketler çizerek 2-3 dakika ovun. Sonra soğuk suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Günde 1-2 buz küpünü siyah lekelerin olduğu bölgeye uygulayın en iyi sonucu 3.günden sonra göreceksiniz. Bu yöntemi düzenli olarak belirli aralıklarla uygulayın. Sağlıklı günler dileriz.

loading...
loading...
loading...
loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ