Helicobacter Pylori bakterilerden kurtulup kilo verme kürleri

Helicobacter Pylori bakterilerden kurtulup kilo verme kürleri

Henüz bilmiyorsanız, vücudunuz 2 / 3’ünün bir tür bakteri ile dolu olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca, bağırsaklarda birçok sağlık problemine neden olabilecek bir tür bakteri vardır.

Belki hangi bakteriler hakkında konuştuğumuzu bilmiyorsunuz, ancak bu bakterilere Helicobacter Pylori deniyor. H. Pylori, uygun tıbbi muayene olmadan tanımlamak çok zordur.

Helicobacter Pylori semptomları nelerdir

Bu bakteriler bazı semptomlarla tanımlanabilir ve bazıları şişkinlik, ishal, kabızlık, buruşukluk, gaz, asit reflüsü, mide ekşimesi, karın ağrısı, baş ağrısı ve reflüdür. Bu semptomlar günlük semptomlardır ve bu nedenle insanlar bu bakterilerin bağırsaklarında olduğunu bilmiyor.

Ayrıca üzüntü  ve strese neden oluyorlar. Bu bakterileri gittiğiniz restoranlardan da kapabilirsiniz. O yüzden gittiğiniz restoranların güvenilir olduğundan emin olun.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Bir çözüm, size uygun bir ilaç vermek için doktorunuzu ziyaret etmenizdir. Ama doktorlar hemen antibiyotik yazabilir. O yüzden biz size doğal bir yol vereceğiz.

Ayrıca diyetinizi değiştirmelisiniz, çünkü diyet bu sorunun çözümünde temel faktördür. Daha fazla vitamin, A, C ve E, çinko ve bifidobakterium ve laktobasil gibi probiyotikler ekleyin.

Ev yapımı yoğurt en iyi probiyotiklerdendir.

Ellerinizi sık sık yıkamayın ve ayrıca güvenli bir kaynaktan su içtiğinizden emin olun ve temizliğinize önem gösterin.

Helicobacter Pylori semptomları kürleri

 

KETEN TOHUMU

1 çorba kaşığı keten tohumu 200 ml kaynar su ile dökün. 2-3 saat bekletin.

Her yemekten önce 1 çorba kaşığı alın. Elde edilen sıvı midede olumlu bir etkiye sahiptir çünkü midenin duvarlarını kaplar ve ağrıyı azaltır.

Midede bulunan Helicobacter pylori için önerimiz brokolidir.

Yaklaşık, yarım litre kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoliyi atınız. Hafif ateşte en fazla 4-5 dakika haşlayınız. Ilıdıktan sonra süzüp ayırınız. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karına içiniz.

MİDENİZİ RAHATLATIN
Papatya, kekik ya da sarı kantaron çayı mide ağrısını azaltır. Günde 1 fincan içilmesi mideyi rahatlatmada etkilidir. 
Zencefil, tarçın, meyan kökü, diken üzümü, aloevara ülser oluşmasının önlemeye yardımcı olur. İçtiğiniz süte bir tutam tarçın atabilirsiniz. Karahindiba, kişniş tohumu ve biberiye hazmı kolaylaştırır ve ve mideyi rahatlatır. Zencefil kökünü 2 su bardağı suda kaynatın. 15 dakika bekledikten sonra için.

loading...
loading...
loading...
loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ