Varislerden kurtulmak için elma sirkesi kürü

A+
A-
Varislerden kurtulmak için elma sirkesi kürü

Varisler neden oluşur?

Varis dediğimiz şey bacakların yüzeyinde ortaya çıkan genelde kırmızı veya mavi renkteki damarlı görünümdür. Vücudumuzdaki, özellikle bacaklarıdaki, damarlarımızda bir nevi vana sistemi vardır. Bu sistem bacaklardan toplanmış kanın kalbe gönderilmesini sağlar ve tersi bir akış şeklini engeller. Yani bu vanalar kan akış yönümüzün kesinlikle gerektiği gibi olmasını sağlar.

Varisli damarlarda ise bu valflerin (yani vanaların) kısmen veya tamamen hasar gördüğünü veya hiç bulunmadıklarını görüyoruz. Bunun sonucu olarak bacaklardan toplanıp kalbe gitmesi gereken kan, ters yönde de akmaya başlıyor ve damarlarda kan toplanarak damarlarda şişme yapıyor. Şişme genelde çok uzun süre ayakta kaldıysanız ya da çok uzun süre oturduysanız görülüyor. Elma sirkesinin birçok sağlık problemini tedavi edici özelliği vardır, varis de onlardan bir tanesi.

Varisleri tedavi etmek için elma sirkesini nasıl kullanacağız?

Bir tülbent veya bandaj için kullanılan tıbbi bez edinin. Tülbenti ya da bezi elma sirkesinin içine batırın ve çıkardıktan sonra alt bacaklarınızın ya da uyluklarınızın etrafına sararak bağlayın. Yarım saat bekletin. Daha sonra bandajı çıkarın ve bacaklarınızı yıkayın.

Elma sirkesi asidik olduğu için, öncelikle cildinizin çok küçük bir bölgesine uygulamanızı öneriyoruz. Çünkü eğer alerjik veya hassas bir cildiniz varsa, temas eden bölgede kızarıklıklar oluşabilir.

Daha iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız işlemi uyguladıktan sonra beklerken düz bir yüzeye uzanın ve ayak bileklerinizin altına birkaç yastık ya da yükselti koymanızı öneriyoruz. Ekstra olarak elma sirkesini direkt cilde sürebilirsiniz.

1-2 hafta içinde sonuçları göreceksiniz. Elma sirkesinin doğal olanını kullanın.

Mavi varisleri önlemek için birkaç öneri daha:

  • Kilonuzu kontrol altında tutun. Alınan her bir kilo bacaklarımıza baskı yapan bir yüktür. Ne kadar yükleme yaparsak hareket kabiliyetimiz o kadar kısıtlanır.
  • Çok fazla ayakta ya da oturur pozisyonda kalmayın. Fırsat buldukça ufak yürüyüşler yapın, bu ofisinizdeki fotokopi makinasının oraya kadar gidip gelmek de olabilir, arka bahçenizde bir iki kez ileri geri gitmek de.
  • Yüksek topuklu ayakkabılar giymekten kaçının.
  • Güneş koruyucu losyonlar kullanın. Aşırı dozda güçlü güneş ışınlarına maruz kalmak yüzde mavi varislerin oluşmasına sebep olabilir.
  • Yeme alışkanlıkları: tuzu kesinlikle azaltın. Çokça meyve ve sebze tüketin. Baklagillerle, lifli ve sodyum bakımından düşük içerikli gıdalarla beslenin.
  • Bolca su içerek bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olun. Kabızlık mavi varisleri kötüleştirebilir.
  • Sıkıştırıcı (basınçlı) çoraplar giyin. Lütfen paylaşalım bu konuda çok istek var.

www.kadindayasam.com özel haberidir. Haberin aktif linki verilmeden kullanılamaz.

Ayrıca bu yöntemi de mutlaka deneyin okumak için resme tıklayın.

Vücut çatlak ve Varisleri ortadan kaldıran yöntem

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.