Karbonatın Ayaklarınıza Faydaları Nelerdir

A+
A-
Karbonatın Ayaklarınıza Faydaları Nelerdir

Karbonat her alanda mucize yaratıyor.. Gelelim ayaklara.

Kuru, sert ve çatlamış topuklar özellikle ayakkabılarımızın içinde rahatsız etmektedir. Karbonat ile ayaklarınızı hem yumuşacık hem de rahatlamış olarak ucuz ama çok etkili bir yöntemdir. Özellikle bütün gün ayakta olanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Aynı zaman da ayaklarınıza pedikür yaparak ölü deriyi kaldırır.

Karbonatın Ayaklarınıza İnanılmaz faydaları

3 yemek kaşığı karbonat ile 4-5 litre sıcak suyu bir kap içerisinde karıştırınız. Karbonat eriyince ayaklarınızı içine koyun ve 15-20 dakika kadar bekletin. Çıkarttıktan sonra ise vazelin yada nemlendirici sürerek poşet ile ayaklarınızı sarınız. Ayrıca Nemlendirici yerine Wicks yada soğan koyarsanız iltihabı ve arılarınızı da atmış olursunuz. Özellikle kadınlar da oluşan idrar yolu iltihabı tedavisinde de kalıcı çözüm üretir ve sabah kalktığımızda yumuşacık ve rahatlamış ayaklara sahip olacaksınız.

Üç adımda ayaklarınızı güzelleştiren büyülü terapi çatlak topuklar milyonlarca insan için büyük bir baş belasıdır. Çok tatsız görünüyorlar ve enfeksiyonların kaynağıda olabilirler. Sorun kolayca çözülmese de, topuklarınızı yumuşak ve pürüzsüz hale getirecek basit bir 3 adımlı işlem var.

İlk adım

Bir fincan ılık suda 2 çay kaşığı karbonat ve bir tutam tuz ilave etmektir. Çözülene kadar iyice karıştırın sonra ayaklarınızı 10-15 dakika bekletin. Sonunda bir pomza taşıyla topuğunuzu sürüp havlu ile kurutun.

İkinci adım

Ev yapımı bir ölü deri atma işlemi içerir. 2 çorba kaşığı şekeri 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve karışımınızı ayağınızı 5 dakika boyunca pul pul dökmek için etkilenen bölgeye sürtün. son adıma geçmeden ılık suyla durulayın.

Son adım

Ev yapımı bir nemlendirici hazırlamayı içerir. Bir kapta sıcak su doldurun sonra 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı bal ekleyin. Ortaya çıkan kremi her gece yatmadan önce ayaklarınızın üzerine uygulayın ve daha sonra pamuklu çorap giyin. Bir gecede etkisini göreceksiniz. İşlemi haftada 2 kere yapabilirsiniz. Böylece ayaklarınız sonsuza kadar bakımlı kalacak! Aşağıdaki yöntemi de mutlaka deneyin.

Karbonatın Ayaklardaki Mucizevi Etkisi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.