Cilt lekelerinden kurtaran elma sirkesi maskesi

A+
A-
Cilt lekelerinden kurtaran elma sirkesi maskesi

Bazen hepimizin evinde bulunan basit malzemeler en pahalı güzellik tedavileri kadar etkili olabilir. Örneğin elma sirkesi günlük hayatımızda çeşitli amaçlar için kullanılabilen etkili ve ucuz bir ürün olarak kendini gösterir. Onu saçınız, cildiniz ve tırnaklarınız için güzellik tedavilerinde kullanabilirsiniz.

Elma sirkesinin cildinizi yumuşatma yeteneği vardır. Bunun yanı sıra cildinizdeki kuruluğu, kaşınmayı giderir ve sivilcelere de iyi gelir. Bu basit ve kolay bulunur ürünle pek çok doğal tedavi hazırlayabilirsiniz. Aslında bunun belki de tek kötü yanı kokusudur, ama bu ürünü yine de denemeye değer. Gerçek şu ki, çoğu kozmetik ürün bir tür doğal ürün bazıyla hazırlanır ve yüzyıllardır kullanılan elma sirkesi bunların arasında en sık olarak kullanılandır. Şimdi bu ürünü biraz daha yakından tanıyalım.

Cilt lekelerinden kurtaran elma sirkesi maskesi

  • İnanması zor gelebilir, ama elma sirkesi bulabileceğiniz en iyi yüz temizleyicilerinden biridir. Bu cildin pH’ını dengeler ve cildi derinden temizler. Bunun ayrıca cildi sıkılaştırma özelliği de vardır. Daha da güzeli, yüzünüzün parlamasını ve sizin genç ve sağlıklı görünmenizi sağlar.
  • Çözüm: 100 ml su ve aynı miktarda elma sirkesi alın. Bunları iyice karıştırın ve bunu taze tutmak için buzdolabında bir kapta bir süre beklemesine izin verin. Daha sonra bir miktar pamuğa uygulayıp bununla yüzünüzü temizleyin. Bunu yüzünüzü sabunla temizledikten sonra uygulamak önemli. Bu elma sirkesi tedavisini yüzünüze uyguladıktan sonra artık sürekli olarak nemlendirici veya güneş kremi uygulamanız gerekmeyecek. Cildiniz sağlıklı, bakımlı ve güzel olacak.

Cilt lekeleri için  elma sirkesi çözümü çözüm

  • Bu, ciltteki lekeleri yumuşatmaya yarayan oldukça eski bir tedavidir. Bu lekeleri tamamen yok etmeyebilir. Ancak özellikle güneşin etkileri sonucu aniden veya zamanla ortaya çıkan lekeleri mutlaka yumuşatır.
  • Çözüm: İhtiyacınız olacak malzemeler elma sirkesi ve soğandır. Bu iki sıkıştırıcı bileşen bu durumlar için idealdir. Soğanı bir blendırdan geçirerek ondan mümkün olduğunca suyunu elde etmeye çalışın. Ardından bunu yarım bardak elma sirkesiyle karıştırın. Karışımı pamuğa uyguladıktan sonra lekelerin bulunduğu bölgelere uygulayın. Bunun yirmi dakika etkisini göstermesini bekleyin ve ardından yüzünüzü iyice yıkayın. Bu süre içerisinde güneşe maruz kalmamak önemlidir. Bu tedaviyi her 15 günde bir uygularsanız lekelerin yavaş yavaş daha beyaz ve daha ufak olduğunu görürsünüz. Kullanacağınız elma sirkesi mutlaka organik olmalıdır. Evde kolayca elma sirkesi yapımı için aşağıdaki resme tıklayın. Herkesle paylaşalım.

Organik elma sirkesi yapımı

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.