Yüz için karbonatlı su ve maden suyu kullanmanın faydaları

A+
A-
Yüz için karbonatlı su ve maden suyu kullanmanın faydaları

Güzellik İçin Köpüklü Suların Şaşırtıcı Kullanımı

İster inanın ister inanmayın, yüzünüzü karbonatlı veya maden suyuyla yıkamak, parlak bir cilt elde etmenin zahmetsiz ancak en faydalı yöntemlerinden biridir

Nerede keşfedildi

Köpüklü suyun karbonatla yüz yıkama olarak kullanılması kökeni, Japonya’nın yanı sıra Kore’deki bazı kaplıcalarda uzunca bir süredir kullanılmış. Popülerliğe kavuştuğundan bu yana pek çok güzellik uzmanı tarafından faydalarından  dolayı kullanılır.

Yüz için karbonatlı su ve maden suyu kullanmanın faydaları

  • Bu tedavinin en büyük yararı tabii ki basitlik.
  • Ne zaman yorulduğunuzu hissederseniz ve yüzünüzü canlandırmak istiyorsanız, yüzünüzü parlayan su ile hafifçe uygulayın ve kolajen liflerini bir araya getirerek farkı hissedin; cildinize sıkılık kazandırın.
  • Gözeneklerdeki tüm kirlerin mekanik olarak yıkanmasına da yardımcı olur.
  • En büyük fayda, her cilt tipiyle uyumlu olmasıdır.

Karbonatlı su mu ya da sadece maden suyu mu kullanmalı mıyız?

Karbonatlı su cilde hasar vermediği için her cilt tipi kullanabilir. Cildi hassas olanlar maden suyunu daha az kullanmalıdır.

Bu yöntem nasıl çalışıyor?

Bu yöntem cildi derinlemesine temizleyip gözenekleri açıyor. Aynı zamanda kan dolaşımını arttırır ve bu kan dolaşımını düzgün bir cildin yanı sıra parlak bir tonda cilt elde ederiz.

Köpüklü suyun yüz temizleyicisi olarak kullanımı nasıl olmalıdır

Kullanımı basit olmakla birlikte, bu köpüklü suları cilt tipinize uygun olarak yapmalısınız.

Normal ve yağlı ciltler için – Önce bir kapa maden suyu doldurun ve nefesinizi kapasitenize göre tutarken içine yüzünüzü daldırın; Yaklaşık 10 ila 20 saniye boyunca tutmaya çalışın. Bunu normal cilt için haftada bir kez ve yağlı cilt için haftada üç kez yapmalısınız.

Kuru ve hassas ciltler için – Kuru ve hassas ciltlere sahip olanlar için eşit oranlarda karbonatlı su (1 maden suyu şişesine 1 tatlı kaşığı karbonat koyulacak şişenin ağzına kadar suyla doldurulup karıştırılacak) bir maden suyu ile birlikte bir kasede en iyisi kullanın ve daha sonra yukarıdaki gibi yüzünüzü yaklaşık 10 ila 20 saniye boyunca nefesinizi tutarak bu suda tutun.  Haftada sadece bir kez yapın ve cildinizin cildinize nasıl tepki vereceğine bağlı olarak tedavi sayısını artırın.

Bu şaşırtıcı güzellik bakımını sadece bir ayda bir deneyin ve yüzünüzün parlaklığını seyredin!

www.kadindayasam.com özel haberidir. Haberin aktif linki verilmeden kullanılamaz.

MERMER GİBİ BİR CİLDE KAVUŞMAK İÇİN SADECE 3 GECEYE İHTİYACINIZ VAR!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.