Göz ve çevresi sorunları için kahve maskesi nasıl hazırlanır

A+
A-
Göz ve çevresi sorunları için kahve maskesi nasıl hazırlanır

Eğer bilmiyorsanız kahve mükemmel bir güzellik yardımcısı, antioksidan doludur ve kahve içerisindeki kafein, kabarık gözler, koyu halkalar, şişmiş gözler, göz torbaları vb. Gibi birtakım sorunlar için faydalıdır.

Kahve maskesi ile göz ve çevresi temizliği:

Malzemeler:

  • 2 çorba kaşığı öğütülmüş kahve
  • 2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı.

Yöntem:

  1. Eşit oranda kahve ve hindistan cevizi yağını karıştırın.
  2. Şimdi, yüzünüzü iyice temizleyin ve gözlerinizin altında hazırladığınız karışımı uygulayın. 15 dakika boyunca tutun ve Yaklaşık 3 ila 4 dakika nazikçe parmağınızla göz altı bölgesini masaj yapın ve sonra yağı silin. Bu adımdan sonra  gözünüzde bu katmanla uyuyabilir veya gün boyunca maskenin kalanı orda kalabilir. Hızlı sonuç almak için haftada 3-4 kez maskeyi kullanın.

Kahve maskesinin göz ve çevresine faydaları

  • Kahve, hücreleri UV radyasyona karşı koruyan kafein içerir ve cildin yaşlanmasını yavaşlatarak erken kırışıklıkları azaltır.
  • Kahve içerisindeki kafein cildi sıkılaştırır, pürüzsüz verip şişliği alır, serbest radikallerle savaşır ve göz çevresindeki koyu halkları ve kırışıklıkları azaltır. 
  • Hindistan cevizi yağı, göz altı bölgesini nemlendirir ve yumuşak ve sıkı tutar. Göz altı alanının kurumasını engeller, böylece kırışıklıkları azaltır. Kuru cilt erken kırışıklıklara meyilli olur ve hindistancevizi yağı bunu önler.
  • Bu maske Düzenli kullanımla, göz altı bölgesini nemlendirir, yumuşak ve esnek tutar, şişlik ve göz torbalarını azaltır, koyu halkaları azaltır, erken kırışıklıkları önler, mevcut kırışıklıkların görünümünü azaltır.
  • Maske, her evde hazır bulunan malzemelerle yapmak çok kolay!

www.kadindayasam.com özel haberidir. Haberin aktif linki verilmeden kullanılamaz.

Kırışıklıkları, göz altı torbalarını, tüm cilt sorunlarını 15 dakikada yok etmeye başlar!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.