Diş minesini nasıl yeniden canlandırıp dişleri pürüzsüz bembeyaz yapabiliriz

A+
A-
Diş minesini nasıl yeniden canlandırıp dişleri pürüzsüz bembeyaz yapabiliriz

Çölyak hastalığı da dahil olmak üzere bazı hastalıklar diş sağlığını etkileyebilir. Bu hastalıklar veya gıda intoleransı veya besin emilimini etkileyen diğer bozukluklarla mücadelede, diş minesi giderek zayıflar. Sindirim sistemi, vücudun daha çok ihtiyacı olduğu için gerekli mineralleri dişe sağlayamaz.

Diş minesi% 96 mineralden oluşur ve vücudun en sert yapısını temsil eder. Kötü haber şu ki, diş minesi ağızdaki asitler ve kötü beslenme veya düşük diyetler nedeniyle kolayca eriyebilir.

Diş minesinin en korkulu düşmanı asitli yiyecek ve içeceklerdir. Günlük alışkanlıklar  içerisindeki minerallerin bir kısmını yavaşça eritebilir. Bu yazıda, diş minesini nasıl yeniden canlandırılacağınızı ve yeniden kazanacağınızı öğreneceksiniz.

Diş minesi neden zayıflar

  • Kolalar ve alkollü alkolsüz gazlı içecekler
  • İşlenmiş gıdalar
  • Trans yağlar ve margarin
  • Şekerler
  • Kahve
  • Pastörize süt
  • Yapay tatlandırıcılar
  • Ekmek ve tahıllar

Neyse ki, diş minesini yeniden canladırmak ve yeniden kazanmak için bazı iyi doğal ilaçlar vardır:

1. Hindistan cevizi yağı ile ağzınızı durulayın. Bu, tükürük üretimini teşvik eder ve ağzınızı nemlendirecektir. Ayrıca, bu prosedür toksik diş bakterilerini ortadan kaldırır ve tükürük bezlerini uyarır. Tükürük, dişleri korur ve yeniden mineralizasyon sürecine yardımcı olur.

2. Kalsiyum ve fosfor oranını dengeler, böylece mineralizasyonu desteklediğinden, yeterli D Vitamini elde ettiğinizden emin olun. İyi D vitamini kaynakları yumurta sarısı, fermente morina karaciğeri yağı, saf krill yağı, somon ve diğer yağlı balıklardır.

3. Ayrıca K2 vitamini ve C vitamini içeren gıdaları da tüketin.

4. Tuzdan kaçının. Tuz kullanmak istiyorsanız, Himalaya tuzu kullanın.

5. Çilek tüketin.

6. Probiyotikler açısından zengin oldukları için turşu yiyin ve ağızda yararlı bakterilerin popülasyonlarını dengelemek için mükemmel yöntemdir.

Ve bu yararlı yazıyı tüm sosyal medya hesaplarımızdan paylaşalım.

www.kadindayasam.com özel haberidir. Haberin aktif linki olmadan kullanılamaz.

Diş çürüklerini bile iyileştiren çok güçlü doğal macun

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.