Yağları çılgın gibi kaldıracak 3 en etkili evde tedavi yöntemi

A+
A-
Yağları çılgın gibi kaldıracak 3 en etkili evde tedavi yöntemi

Obezite, yalnızca fazla kilo nedeniyle değil, aynı zamanda tip 2 diyabet, hipertansiyon, kalp rahatsızlığı ve diğerleri gibi bir dizi ciddi sağlık sorununa neden olduğu için büyük bir endişe kaynağıdır.

Bu sorunun üstesinden gelmek için sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmak önemlidir. Buna ek olarak,  kilo vermeye yardımcı olmak için kolay ama etkili bazı doğal ilaçları kullanabilirsiniz.

1. Limon suyu ile yağ yakma

Limon suyu obezite ile mücadelede en iyi ev ilaçlarından biridir. Sindirim geliştirmeye yardımcı olur ve vücudu temizler. Vücudunuzun yağ yakmak için gerekli besin maddelerini almasına yardımcı olduğu için, sağlıklı sindirim, kilo vermenin vazgeçilmez bir ön şartıdır. Buna ek olarak, metabolizmanızı yavaşlatan vücudunuzdan toksinleri yok etmeye yardımcı olur.

1. Üç çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı karabiber tozu bir bardak suyla karıştırın. (Taze çekilmiş karabiber kullanıyorsanız, çeyrek çay kaşığı çay kaşığı ilave edin). 
2. Sabah boş bir karna için. 
3.Bu her gün en az üç ay boyunca yapın.

2. Elma sirkesi ile yağ yakma

Elma sirkesi  Yağları parçalamaya yardımcı olur ve bu nedenle vücut yağının birikmesini engeller.

– İki çay kaşığı filtrelenmemiş doğal elma sirkesi bir bardak suyla karıştırın. Sabahları ve tercihen yemeklerden önce her gün içeceğiz. 
Ayrıca bir çay kaşığı elmalı sirke, filtrelenmemiş, işlenmemiş limon suyu ile karıştırılmış bir bardak su içebilirsiniz.

Günde iki çorba kaşığı elma sirkesi içebilirsiniz. Zamanla kan potasyum düzeylerini düşürebilir ve kemik mineral yoğunluğunu düşürebileceğinden, bu miktarı aşmayın.

3. Yeşil çay ile yağ yakma

Yeşil çay, kilo vermeyi teşvik etmek için kullanılan bir başka popüler doğal ilaçtır. Penn State’de yapılan bir araştırma, yeşil çayda bulunan bir bileşik olan epigallocatechin-3-gallate’in (EGCG), yağ emilimini sınırlayarak ve vücudun yağ kullanma kabiliyetini artırarak kilo artışını azaltmasına yardımcı olduğunu ortaya koydu.

Buna ek olarak, yeşil çay, C vitamini, karotenoidler, çinko, selenyum, krom ve diğer az miktarda mineraller gibi besin maddeleriyle doludur.

Obezite ile mücadele etmek için her gün yaklaşık üç ila dört fincan yeşil çay için. Ayrıca, zencefil veya toz biber ile birleştirebilirsiniz.

www.kadindayasam.com özel haberidir. Haberin aktif linki olmadan kullanılamaz.

Diyetisyenler bile şaşkın! Günde Sadece 6 Damlası, Göbek Yağlarınızı Sihirli Bir Şekilde Yok Edecek!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.