Her gün 1 elma yedi vücudunda olanlara inanamadı!

A+
A-
Her gün 1 elma yedi vücudunda olanlara inanamadı!

Günde bir elma giren eve doktor girmez!

“Her gün bir elma yersek gerçekten hiç hastalanmaz mıyız?” sorusunun cevabını merak eden Ileana Paules-Bronet adlı kadın bir ay boyunca her gün bir elma yemeye ve bu deneyin sonuçlarını herkesle paylaşmaya karar veriyor.

İşte adım adım bir ay boyunca her gün bir elma yiyen kadının deneyinin detayları ve bu deneyden çıkardığı sonuçlar…

Her gün bir elma yemeye başlayan Ileana’nın diğer yeme alışkanlıklarına aynen devam ettiğini söylemekle başlayalım. Bunun yanında ekstra vitamin hapı almayan, tüm vitamini elmadan almaya özen gösteren genç kadın ilk hafta boyunca elmaları bütün olarak ısırarak tükettiğini ya da dilimleyerek fıstık ezmesine banarak yemeyi tercih ediyor.

İkinci hafta olduğunda Ileana çoktan elma yemekten sıkılmış olduğunu söylüyor. Her ne kadar elmanın her halini tüketmeyi kafasına koysa ve onu tariflerde de kullanmaya karar vermiş olsa da ikinci hafta bittiğinde hala onu her gün meyve olarak tüketmiş olduğunu fark ediyor genç kadın.

Üçüncü hafta: Kendini daha sağlıklı hissetmeye başlıyor

Üçüncü haftaya girdiğinde ise bir önceki haftanın aksine yeniden elma yeme isteğiyle dolduğunu hissediyor. Yaklaşan Şükran Günü sebebiyle seyahat edecek olan Ileana bol bol C vitamini almasının onu daha sağlıklı yapacağına olan inancını yeniliyor ve bu hafta içinde elmalarını daha bir iştahla yiyor.

Dördüncü hafta: Midesi artık elmaya yer ayırmakta zorlanıyor

Dördüncü hafta olduğunda ise yolculuğundan geri dönüyor genç kadın. Elmanın onu uzun uçuşlarda dinç ve sağlıklı tuttuğunu söylese de yine elma yemekten sıkıldığı bir döneme giriyor Ileana. Üstelik bayram boyunca anneannesinin mükellef sofrasında tıka basa yediğini söyleyen genç kadın, elma için midesinde yer ayırmanın zorluğunu da vurguluyor. Böyle durumlarda elma suyuyla idare ediyor.

1 ay boyunca elma yemenin faydaları Sonuç: 

Bu bir aylık her gün elma yeme deneyinin sonunda Ileana hiç hasta olmamış. Havalar çok soğuk olmasına rağmen.

Her gün elma yemekten çok sıkılmış olmasına rağmen faydasını gördüğüne inandığını ve bundan sonra sadece elma yemeyecek olsa bile diyetine mutlaka meyveleri ekleyeceğini söylüyor Ileana. “En azından hiçbir yan etkisi yok, sağlıklı kalmak isteyen herkes hayatında bir kez bunu denemeli” diyerek bitiriyor Ileana.

Bu zencefilli karışımdan içince 3 saat içince vücudunuzda olanlara inanamayacaksınız!!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.