Bel bölgesi şişkinlikten kurtulmanın doğal yolları

A+
A-
Bel bölgesi şişkinlikten kurtulmanın doğal yolları

Bel Bölgesindeki Karın Şişkinliğin Sebepleri Neler?

  1. Yeteri kadar su içmemek: Vücudumuzun susuz kalması bir çok sağlık probleminin temel nedenidir. Aşırı kahve ve alkol tüketimi de bu sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olan 2. faktördür. Günde 6-8 bardak su en son ne zaman içtiniz hatırlıyor musunuz? Vücut susuz kaldığı zaman, dokulardaki sıvıyı kullanılır. Bu durumda, dokulardaki sıvı vücuttan atılmaz, vücutta tutulur. Bu da, özellikle karın bölgesinde şişkinliğe sebep olur. Karın bölgenizdeki şişkinlikten kurtulmak istiyorsanız, daha çok su içmelisiniz.
  2. Kabızlık: Oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Kabızlıktan kurtulmak için lifli gıdaların tüketimine ağırlık vermelisiniz. Özellikle, tam tahılı ekmek tüketmelisiniz, beyaz ekmekten uzak durmalısınız.
  3. Kronik stres: Stres altında iken sindirim sistemi fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez. Bu durum kabızlığa ve mide ağrısına sebep olur. Zihninizi negatif düşüncelerden arındırmaya çalışın. Stres bir çok hastalığın temel sebeplerindendir.
  4. Hızlı yemek yemek: İyi çiğnenmeyen gıdaların mide tarafından sindirilmesi yavaş olur, bu da şişkinliğe sebep olur. Ağzınıza küçük lokmalar alıp, güzelce çiğnemelisiniz.
  5. Karbonhidratlar: Karbonhidratlı gıdaların aşırı tüketimi karın bölgesinde şişkinliğe neden olur. Karbonhidrat oranı düşük gıdalar yemelisiniz. Şeker tüketimini azaltmalı, alkolü tamamen bırakmalısınız. Daha çok taze sebze ve meyve tüketmelisiniz.

Peki karın şişkinliğine bitkisel çözümler nelerdir?

Şişkinlik ve Gaz Problemine Bitkisel Ev Tedavileri :

* Oda sıcaklığındaki 1 bardak suyun içerisine, bir limonun suyu sıkılır ve karıştırılır. Bu karışım içilir ve 2-3 dakika dolaşılır. Şişkinlik ve gaz problemi için mükemmel bir çözümdür.

* Limon midenize zarar veriyor ve kullanamıyorsanız, 1 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tutam melisa (oğul otu) koyarak 5-6 dakika demlendirin. Süzün ve için. Melisa çayı aynı zamanda iyi bir sakinleştiricidir.

* 1 çorba kaşığı saf zeytinyağına, 2 çorba kaşığı limon suyu koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı her sabah kahvaltıda için.

* 1 çorba kaşığı limon suyu ile1 çay kaşığı lavanta yağı iyice karıştırıldıktan sonra içilir.

1 bardak suyun içine yarım limon suyu ve bir tutam karbonat ekleyerek kabartılır ve içilir.

* Papatya çayı iyi bir gaz gidericidir.

* Nane çayı  ya da bir bardak suya damlatılan iki damla nane yağı, gaz sorununu giderir.

Facebook’ta paylaşalım.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.