Bu iki malzemeyle gri saçlara veda edebilirsiniz

A+
A-
Bu iki malzemeyle gri saçlara veda edebilirsiniz

Son zamanlarda gri saç problemiyle karşılaşmaya başladıysanız – Bunu deneyin! Bu tek maddeyi kullanın ve daha genç görünmeye başlayın ve gri saçları tersine çevirin. Gri saçlar yaşlanmanın klasik bir belirtisidir. Bilimsel olarak, saçta doğal olarak oluşan hidrojen peroksidin birikmesine neden olabilir. Ayrıca, genetik olarak, saçın griye dönüşmesine neden olarak azaltan farklı düzeylerde melanin pigmentleri içeririz.

Asıl sorun erken yaşta saç beyazlamasıdır.

Gri saçlar için en iyi ilaçlardan biri hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı saçın karanlık kalmasına yardımcı olan saç pigmentlerinin oksidasyonunu önleyen gerekli antioksidanlara sahiptir. Aynı zamanda yeni daha renkli saçların büyümesini uyarır.

Hindistan cevizi yağı saçı nemlendirebilir ve bu enfeksiyonların oluşumunu önleyebilir. Hindistan cevizi yağı da kepek oluşumunu önler, böylece saçları daha sağlıklı hale getirir ve böylece koyu pigment kaybını geciktirir.

Gri saçları durdurmak ve sağlıklı bir saç büyümesi için Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağı  uygulaması oldukça basittir. En kolay yol, hindistancevizi yağına dayalı bir şampuan satın almaktır. Saçları yıkamalı ve yaklaşık 10 dakika şampuanla ıslanmasına izin vermelisiniz, böylece saç folikülü ve köklerine batırılmalıdır. Daha sonra saçlarınızı durulayın.

Ardından Hindistan cevizi yağını yaklaşık bir saat saçınızda bırakın ve ardından ılık suyla durulayın. Durulamada limon suyu kullanın. Ya da gecede bunu yapabilirsiniz, böylece yağ daha uzun süre dayanır. Süreç, haftada 2-3 kez tekrarlanmalı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.