Eski Japon Tarifi haftada bir uygula ve 10 Yıl Gençleşin

A+
A-
Eski Japon Tarifi haftada bir uygula ve 10 Yıl Gençleşin

Japon kadınları her zaman güzel, genç görünüldüğü düşünülmüştür ve bunların hepsi yüzlerce yıl öncesine dayanan sırlardan kaynaklanmaktadır.Kesinlikle, güzelliklerinin sırrı bu doğanın armağanıdır!

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlık:

Maskeyi daima temiz ve kuru bir cilde yapın ve yüzünüze kurumalarını sağlayınız. Daha sonra yüzünüzü temizleyin ve pirinci pişirdiğiniz suyla durulayın. Pirinç suyunun güçlü antioksidan özellikleri vardır. Cildi nemlendirir ve kan dolaşımını uyarır, kırışıklıkların giderilmesine ve iltihaplanmayı azaltır.

Bu maske cildinizi sağlıklı ve nemlendirir.

Evde Cilt Gençleştirme Tüyoları nelerdir

Cildinizi gençleştirmek istiyorsanız; Sütü ekşitip yüzünüze yarım saat uygulayıp durulayın. Kleopatra”nın ekşimiş sütle yaptığı banyonun antiaging etkisi olduğu biliniyor. Ekşimiş sütteki laktik asit bir alfa hidroksi asittir ve cilt gençleştirmedeki etkisi bilinmektedir.

Cildiniz kuruysa; Eczaneden gliserin alıp 20 mililitreye 10 damla limon sıkın. Yüzünüze sürüp bırakın. Gece yatmadan sürün sabaha kadar bekletin. Böylece cildiniz doğal nemini kazanarak koruyacak, daha sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olacaktır.

Yağlı bir cildiniz varsa; Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı balı karıştırın. Yüzünüze yarım saat uygulayın. Cildinizde yağlanmaya bağlı aşırı ve istenmeyen parlaklığı doğal haline getirir.

Ve bu yazıyı herkesle paylaşın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.